fbpx

Polecamy

W ciąży wciąż zapinaj pasy! Bezpieczne wakacje z fotelik.info

Czy wiesz, że w ciąży też należy zapinać pasy? Mimo, że polskie prawo dopuszcza niezapinanie pasów w widocznej ciąży, to jest to śmiertelnie niebezpieczne dla mamy i dziecka, rozwijającego się w jej brzuchu. Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info w Skarżysku Kamiennej już 17 lipca w godzinach 9-17 zaprasza na 20 minutowe warsztaty w ramach akcji “Ciąża i pasy”. W ich trakcie kobiety w ciąży będą uczone jak prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa w stanie błogosławionym.

 W obecnych czasach już prawie wszystkie kobiety są mobilne i jeżdżą samochodem również w ciąży. Kampania “Ciąża i pasy” jest przygotowana w celu zapewnienia im oraz ich dzieciom maksymalnego bezpieczeństwa.

- W tej chwili w Europie tylko Bułgaria, Grecja, Rumunia, Włochy i Polska pozwalają kobietom w ciąży nie zapinać pasów bezpieczeństwa - tłumaczy Paweł Kurpiewski, biomechanik zderzeń z Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info. - Wszystkie inne kraje zniosły już ten tragiczny w skutkach przepis, gdy badania przeprowadzone już w 1995 roku, udowodniły, że pasy bezpieczeństwa nie zagrażają kobietom w ciąży, a wręcz ratują im życie podczas wypadku.

Prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa, jak sama ich nazwa wskazuje służą do tego, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Klucz tkwi w poprawnym użyciu pasów - tzn. prawidłowym przeprowadzeniu pasa biodrowego poniżej kolców biodrowych przednich górnych oraz pasa barkowego pomiędzy piersiami i przez środek ramienia. 

Podczas kampanii “Ciąża i pasy” przyszłe mamy będą uczone przez kilkudziesięcioosobowy zespół specjalistów, jak prawidłowo zapinać pasy w stanie błogosławionym i na co zwracać uwagę przy ich prowadzeniu po ciele. 

- Czasem prawidłowe poprowadzenie pasa bezpieczeństwa jest niemożliwe i wtedy może zajść konieczność użycia specjalnego adaptera. W takich wypadkach również będziemy uczyć go montować. Natomiast należy podkreślić, że adaptery do pasów dla kobiet w ciąży nie są standardem, a wyjątkiem. I nie każda kobieta powinna z nich korzystać - podkreśla Paweł Kurpiewski, biomechanik zderzeń.

Kiedy?
17.07.2021 (sobota) 20 minutowe warsztaty w godz. 9-17 * (konieczny zapis telefoniczny lub wcześniejszy w punkcie)

Gdzie?
Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info
ul. Stanisława Konarskiego 39
26-110 Skarżysko-Kamienna

Jak zapisać się na bezpłatne warsztaty?
Zapisy zbieramy pod numerem telefonu: 41 201 08 58


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media