fbpx

Polecamy

Rewitalizacja osiedla Dolna Kamienna – przedszkole już po remoncie

Przedszkole Publiczne nr 1, mieszczące się na Dolnej Kamiennej, przeszło remont. Wyremontowaną placówkę odwiedzili przedstawiciele władz miasta, zaproszeni przez przedszkolaków.

 

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 po wakacjach wróciły do wyremontowanego budynku. Zmieniło się nie tylko wnętrze przedszkola, które przeszło termomodernizację, ale również plac wokół. Wyremontowano tarasy, powstał nowy plac zabaw i ścieżka edukacyjna.

Prezydent miasta, zastępcy prezydenta i inni przedstawiciele Urzędu Miasta zaangażowani w przeprowadzenie prac zostali zaproszeni 26 września do przedszkola. Dzieci wystąpiły przed gośćmi w krótkim programie artystycznym, by w ten sposób podziękować za remont, a następnie wspólnie z dyrektorką placówki, Grażyną Rokitą zaprosiły do zwiedzenia budynku i terenu wokół.

Przypomnijmy, że remont przedszkola był jednym z przedsięwzięć zaplanowanych w ramach rewitalizacja osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna w Skarżysku-Kamiennej, na którą gmina pozyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Innym elementem rewitalizacji jest budowa przestrzeni do rekreacji i aktywnego wypoczynku na osiedlu Zachodnie (powstaje tam m.in. skatepark, pumptrack, plac zabaw, parking, droga dojazdowa, infrastruktura towarzysząca).

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media