fbpx

Polecamy

Skarżysko Gminą Przyjazną Seniorom

Skarżysko-Kamienna dołączyło do programu Ogólnopolska Karta Seniora. Dzięki temu starsi mieszkańcy miasta będą mogli korzystać z szeregu zniżek na terenie całego kraju. Prezydent miasta, Konrad Krönig – podpisując porozumienie w sprawie przystąpienia do programu – odebrał również certyfikat Gmina Przyjazna Seniorom.

Porozumienie w sprawie przystąpienia Skarżyska-Kamiennej do programu Ogólnopolska Karta Seniora podpisane zostało przez prezydenta miasta, Konrada Kröniga w trakcie IV Międzynarodowych Senioraliów, odbywających się 19 września w Krakowie. Nasze miasto dołączyło tym samym do grona miast partnerskich programu. Dzięki temu mieszkańcy Skarżyska po ukończeniu 60 roku życia mogą bezpłatne wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora, a następnie korzystać z szeregu ulg i zniżek na terenie całego kraju (m.in. w instytucjach kultury, w sanatoriach, uzdrowiskach, gabinetach rehabilitacyjnych). Wnioski można pobierać z Referacie Zdrowia Urzędu Miasta – tam też udzielane są szczegółowe informacje.


reklama


W trakcie Międzynarodowych Senioraliów w Krakowie Skarżysko zostało docenione za działania w zakresie polityki senioralnej. Prezydent miasta, Konrad Krönig odebrał certyfikat Gmina Przyjazna Seniorom. Uroczystość uświetniła swoim występem Grupa Perły z Lamusa działająca przy Skarżyskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Występ Pereł został przyjęty z entuzjazmem i nagrodzony gromkimi brawami.

Przypomnijmy, że skarżyscy seniorzy mogą korzystać również z szeregu zniżek u partnerów Skarżyskiego Programu Seniora, który został wprowadzony na terenie miasta w 2017 roku. Wśród partnerów programu są m.in., instytucje miejskie, ale również prywatni przedsiębiorcy. Ze zniżek może korzystać każdy mieszkaniec miasta po ukończeniu 60 roku życia, po okazaniu dokumentu potwierdzającego wiek. Ze szczegółami można się zapoznać TUTAJ.


reklama


         

I.Szwagierek/UM Skarżysko-Kam.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media