fbpx

Polecamy

Miniatury armat z września 1939 i wiele innych atrakcji w akcji „60+ Kultura”

Darmowy wstęp dla wszystkich 60-latków i osób starszych oferuje w pierwszy weekend jesieni (28-29 września) skarżyskie Muzeum im. Orła Białego. W ramach akcji „60+ Kultura” można będzie nie tylko skorzystać z okazji do gratisowego podziwiania miejscowych zbiorów, ale m.in. uczestniczyć w otwarciu wystawy miniatur armat z września 1939. Te ostatnie nawiązują do obchodzonego od 1998 roku Dnia Polskiego Państwa Podziemnego.

W dniach 28-29 września muzeum zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Weekend seniora z kulturą”. W ramach wydarzenia wstęp na teren muzeum dla osób w wieku 60+ w sobotę i niedzielę będzie bezpłatny.

28 września, jako dodatkową atrakcję zaliczyć trzeba możliwość zrobienia sobie fotografii na motocyklu „K-750” (popularna „Kaśka”, godz. 14-18). Z kolei w ostatnim dniu weekendu, już od godziny 13, na muzealnym placu rozbrzmiewać będzie muzyka wojskowa wykonaniu Mariusza Kaczmarczyka. Na godz. 15 zaplanowano otwarcie wystawy miniatur armat polskich z września 1939 r. Są one dziełem znanego rekonstruktora Leszka Siembiedy. Ukazują rodzimą artylerię w skali 1:12. Dodatkowo, w oba dni trwania akcji, na pierwsze 50 osób, którym jest ona dedykowana, czekają jubileuszowe torby lniane wydane z okazji 50-lecia muzeum.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media