fbpx

Polecamy

Targi Kielce i Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku łączą siły

Targi Kielce oraz gmina Skarżysko-Kamienna, reprezentowana przez Centrum Obsługi Inwestora podpisały umowę o współpracy, w ramach której padła deklaracja wzajemnej promocji oraz wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców. Małe i średnie firmy z powiatu skarżyskiego będą mogły wystawiać się w czasie imprez targowych w Targach Kielce na preferencyjnych warunkach.

Umowa o współpracy podpisana została 24 czerwca w siedzibie Targów Kielce. W spotkaniu uczestniczyli: Andrzej Mochoń – prezes Zarządu Targi Kielce S.A., Kamil Perz – dyrektor Wydziału Targów oraz Sławomir Ciaś – dyrektor Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej.

– Dla nas, jako gminy podpisanie takiego porozumienia z Targami Kielce to wielkie wyróżnienie. Jestem przekonany, że umowa będzie owocowała obopólną korzyścią. Liczymy, że nasi lokalni przedsiębiorcy będą mieli możliwość zaprezentować w ramach wydarzeń targowych swoje produkty, usługi i pomysły, zaś my będziemy starali się przysporzyć Targom Kielce jeszcze więcej klientów i promować Targi w trakcie licznych imprez gospodarczych - podkreślał w trakcie spotkania Sławomir Ciaś, dyrektor Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej. – Będziemy zachęcać naszych lokalnych przedsiębiorców, którzy często mają obawy, czy są wystarczająco duzi i rozwinięci, by przedstawiać swoją ofertę w trakcie wydarzeń targowych, by przy naszym wsparciu decydowali się na prezentowanie i promocję w tej formie – dodawał dyr. Sławomir Ciaś.

– Na całym świecie na targach wystawiają się nie giganci - chociaż oni również, ale przede wszystkim małe i średnie firmy, dla których to doskonała okazja do poszukiwania partnerów i prezentowania oferty. U nas, z uwagi na krótszą tradycję, wystawianie się małych i średnich przedsiębiorstw na targach nie jest tak częste. Czasami barierą jest brak doświadczenia, czasami braki finansowe. Obu tym bolączkom postaramy się zaradzić. Firmy ze Skarżyska będą mogły uczestniczyć w targach na specjalnych warunkach. Postaramy się je wesprzeć i pomóc - mówił w trakcie spotkania Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targi Kielce S.A.

– Pragnę zaznaczyć, że Targi Kielce są jednym z największych ośrodków wystawienniczych w kraju. Podpisana umowa na pewno jest ogromnym sukcesem i wyjściem naprzeciw oczekiwaniom naszych przedsiębiorców, którzy dzięki współpracy będą mogli uczestniczyć w targach i korzystać z preferencyjnych warunków – podkreśla Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej.

Pierwszą okazją do udziału przedstawicieli Skarżyska w imprezach targowych będzie XXVII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO. Targi zbrojeniowe odbędą się na początku września.

Targi Kielce to drugi ośrodek wystawienniczy Europy Środkowo-Wschodniej i organizator ponad 75 wydarzeń targowych rocznie, w większości o zasięgu międzynarodowym. Dotyczą różnorodnych gałęzi gospodarki: rolnictwa (Agrotech), przemysłu ciężkiego (Stom), branży dziecięcej (Kid`s Time), przetwórstwa tworzyw sztucznych (Plastpol), czy dynamicznie rozwijającego się druku 3D i wielu innych. Są wśród nich wydarzenia największe w Polsce, liczące się na europejskim i światowym rynku. Targi Kielce rocznie odwiedza 230 000 osób z różnych kontynentów.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media