Polecamy

Święto wolności w Skarżysku w 30. rocznicę wyborów czerwcowych z 1989 roku

Skarżysko włącza się w obchody 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku. - Data jest uznawana za ostateczny cios wymierzony w komunizm – podkreśla prezydent miasta Konrad Krönig, inicjator obchodów w Skarżysku-Kamiennej, zachęcając do wspólnego świętowania.

Obchody odbędą się w niedzielę, 2 czerwca oraz we wtorek, 4 czerwca.

- Rozpoczniemy 2 czerwca od Mszy świętej, a następnie spotkamy się na festynie, gdzie odbędą się koncerty i liczne atrakcje. Chcemy, aby było to radosne święto – wyjaśnia prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig. - Ciekawym uzupełnieniem obchodów będzie konferencja historyczna, która odbędzie 4 czerwca w Miejskim Centrum Kultury. Do udziału zaprosimy również młodzież z naszych szkół – dodaje prezydent.

O szczegółach wydarzeń związanych z 30. rocznicą pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych z 4 czerwca 1989 roku będziemy informowali wkrótce. Już dzisiaj prezydent miasta, inicjator wydarzeń zachęca mieszkańców do wspólnego, radosnego świętowania i przypomina o kolejnych, ważnych dla miasta wydarzeniach.

- Początek czerwca zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Zaczniemy od świętowania rocznicy wyborów z czerwca 1989 roku, a już tydzień później odbędą się Dni Skarżyska. Będzie się naprawdę dużo działo i jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego już dzisiaj zachęcam mieszkańców, by zarezerwowali te daty w swoich grafikach. Serdecznie zapraszam – dodaje prezydent Konrad Krönig.

I.Szwagierem/UM Skarżysko-Kam.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media