Polecamy

Rusza kolejny element rewitalizacji – budowa skateparku

Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig podpisał dzisiaj umowę z wykonawcą, wybranym w drodze przetargu na zagospodarowanie przestrzeni rekreacyjnej na Zachodnim. Powstanie tam między innymi skatepark, kompleks boulderowy, plac zabaw, budynek wielofunkcyjny ze świetlicą środowiskową, parkingi i drogi dojazdowe. Inwestycja zakończy się po wakacjach 2020 roku.

Inwestycja jest elementem dużego projektu pod nazwą „Rewitalizacja osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna w Skarżysku-Kamiennej”, w ramach którego gmina realizuje już remont Przedszkola Publicznego nr 1 na Dolnej Kamiennej (informowaliśmy o tym TUTAJ). Partnerem gminy w projekcie jest powiat skarżyski, który z kolei w ramach rewitalizacji wykona termomodernizację Bursy Szkolnej przy Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. Dzisiaj prezydent miasta, Konrad Krönig podpisał umowę na realizację kolejnego zamówienia w ramach rewitalizacji – czyli zagospodarowania terenu po byłej jednostce wojskowej na osiedlu Zachodnie. Wartość tego zadania to ponad 8 mln 750 tys. zł, z czego 75% wynosi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Przedmiotem zamówienia jest wyburzenie pozostałości po budynkach jednostki wojskowej, budowa skateparku, kompleksu boulderowego, parkingu, drogi dojazdowej, dwóch łączników pomiędzy ulicą Spokojną i ulicą Staffa z infrastrukturą techniczną, a także budowa obiektu wielofunkcyjnego ze świetlicą środowiskową, sanitariatami i punktem naprawy rowerów – wylicza prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

W przetargu na wykonanie zadania udział wziął jeden oferent – firma FREEDOM ze Skarżyska-Kamiennej i to ona będzie realizowała zadanie. Prezydent miasta podpisał 26 marca umowę z wykonawcą, a także przekazał plac budowy.

Zgodnie z umową, inwestycja zakończy się do 30 września 2020 roku. Dzięki zagospodarowaniu tej przestrzeni, zaniedbany i niewykorzystywany dzisiaj teren stanie się chętnie odwiedzanym, atrakcyjnym miejscem.

I.Szwagierek/UM Skarżysko-Kam.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media