Polecamy

Trwa budowa bloku socjalnego - zakończenie prac w maju

Przy ulicy Źródlanej powstał trzykondygnacyjny budynek, w którym znajdzie się 36 mieszkań socjalnych z co najmniej jednym pokojem, aneksem kuchennym i łazienką oraz z niezależnym ogrzewaniem. Zagospodarowany zostanie również teren wokół bloku. Budowa zakończy się w maju.

– Inwestycja jest realizowana dzięki pozyskaniu przez nasz samorząd dofinansowania zewnętrznego - pozyskaliśmy blisko 2 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego – przypomina prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig. Dodajmy, że koszt całego przedsięwzięcia to ponad 5 mln zł.

Jak informuje Grzegorz Ślusarczyk, kierownik Referatu Spraw Lokalowych i Administrowania Zasobem Komunalnym w Urzędzie Miasta, budynek zostanie zasiedlony prawdopodobnie w czerwcu.

Część lokali otrzymają osoby znajdujące się w wykazie skierowań do zawarcia umowy najmu na lokal socjalny oraz część osób, które obecnie są najemcami, a wystąpią z wnioskiem o zamianę z urzędu po spełnieniu odpowiednich kryteriów zawartych w uchwałach Rady Miasta – wyjaśnia kierownik Grzegorz Ślusarczyk.- Nasz referat wkrótce za pomocą ogłoszeń poinformuje najemców o możliwości składania wniosków o zamianę tak, by po ich zweryfikowaniu na przełomie kwietnia i maja przedstawić Komisji Mieszkaniowej propozycję listy osób do zasiedlenia budynku - dodaje.

I.Szwagierek/UM Skarżysko-Kam.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media