Polecamy

„Koperty życia” dla skarżyskich seniorów

Referat Zdrowia w Urzędzie Miasta rozpoczyna rozdawanie „Kopert życia”, czyli specjalnie oznakowanych pakietów, zawierających podstawowe informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach. Do rozdysponowania jest 500 kopert. Do ich odbioru zapraszamy osoby starsze, przyjmujące leki. „Koperta życia” to kolejna inicjatywa prezydenta Skarżyska-Kamiennej, skierowana do skarżyskich seniorów.

„Koperta życia” to ściśle określony sposób przechowywania podstawowej informacji medycznej na temat zdrowia seniora. Dzięki czytelnemu oznakowaniu graficznemu, dokumentacja medyczna w łatwy sposób dostępna jest dla służb medycznych udzielających pomocy w sytuacjach kryzysowych, przez co pomoc udzielana jest szybciej i skutecznie.

Jak wygląda „Koperta życia”
Jest to zestaw składający się z plastikowej, zamykanej na zatrzask koperty, oznaczonej specjalnym nadrukiem, karty informacyjnej (ankiety), która zawiera podstawowe informacje o stanie zdrowia, grupie krwi, przyjmowanych lekach, uczuleniach, kontaktach do najbliższych, numerze PESEL. W kopercie znajduje się także magnes na drzwi lodówki, który informuje, że koperta z dokumentacją medyczną znajduje się w lodówce (zgodnie z założeniami akcji – jest to miejsce ogólnodostępne, łatwe do zlokalizowanie i obecne w każdym domu).

Dla kogo „Koperty życia”?
Ten ściśle określony sposób przechowywania dokumentacji medycznej dedykowany jest szczególnie seniorom i osobom mieszkającym samotnie oraz osobom niepełnosprawnym, chorującym przewlekle.

Dystrybucja kopert
Realizatorem kampanii edukacyjnej Kopert życia jest Referat Zdrowia Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej. Łącznie do rąk skarżyszczan trafi 500 sztuk kopert. Program przewidziany jest do realizacji długofalowej, a liczba kopert ustalana będzie według potrzeb.

Osoby zainteresowane odbiorem koperty, proszone są o kontakt z Referatem Zdrowia (pok. 009 na parterze Urzędu Miasta, tel. 41 25 20 118).

UM Skarżysko-Kam/ I.Szwagierek

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media