fbpx

Polecamy

Tu się rodzi po ludzku. Oddział Ginekologiczno-Położniczy Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej najlepszy w województwie świętokrzyskim!!!

Według raportu Fundacji Rodzić po Ludzku dotyczącego jakości opieki oraz przestrzegania standardów opieki okołoporodowej w Polsce, Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej otrzymał 67 % pozytywnych opinii!!!

W naszym województwie identycznie oceniony został także Szpital w Starachowicach, następnie uplasowało się - Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka - 61%, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach - 55%, a w dalszej kolejności Szpitale: w Jędrzejowie - 51%, Ostrowcu Świętokrzyskim - 47% i Sandomierzu – 33%.

Fundacja Rodzić po Ludzku od 1996 r. monitoruje opiekę okołoporodową we wszystkich szpitalach w Polsce (badanych jest ponad 400 szpitali) – sprawdza, jaka jest opieka nad kobietami i ich dziećmi, jak przestrzegany jest Standard Organizacyjny Opieki Okołoporodowej.

Kobiety wypełniają anonimową ankietę o swoim porodzie i o opiece. Mogą w niej szczegółowo opisać swoje doświadczenie – od izby przyjęć do momentu wyjścia do domu. Obok pytań o warunki, czystość i jakość wyżywienia mogą ocenić m. in. sposób przekazywania informacji przez personel, poszanowanie prawa do intymności, do decydowania o przebiegu porodu oraz wykonywanych zabiegach medycznych i pielęgnacyjnych, respektowanie planu porodu, jakość wsparcia w zakresie karmienia oraz opieki nad dzieckiem po porodzie.

- Taki wynik jest wynikiem zaangażowania Dyrekcji w systematyczne podnoszenie jakości usług medycznych w naszej placówce oraz trudu i troski kadry Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z dużym udziałem także personelu Oddziału Neonatologicznego wspierającego pacjentki w zakresie karmienia i opieki nad dzieckiem – informuje Bożena Burchart, Kierownik Działu Organizacyjno-Personalnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie. - Tym bardziej jesteśmy dumni z wyników raportu, bo jesteśmy oceniani przez same mamy, które rodziły w naszym Szpitalu swoje pociechy – dodaje.

Wyniki każdego szpitala są prezentowane na portalu www.gdzierodzic.info 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media