fbpx

Polecamy

Seniorzy w Skarżysku mają swojego pełnomocnika

Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig powołał swojego Pełnomocnika ds. Seniorów. Tę społeczną funkcję powierzył Panu Mateuszowi Dąbrowskiemu. Będzie on reprezentantem spraw seniorów w Urzędzie Miasta, będzie także odpowiadał za kreowanie polityki senioralnej w naszym mieście.

– Wsłuchując się w oczekiwania i potrzeby starszych mieszkańców Skarżyska-Kamiennej postanowiłem powołać Pełnomocnika ds. Seniorów, który będzie w moim imieniu pierwszą osobą do kontaktu dla seniorów – mówi prezydent Konrad Krönig.

Zachęcamy seniorów do kontaktu z Pełnomocnikiem pod nr telefonu 41 25 20 523.

Powołanie Pełnomocnika Prezydenta ds. Seniorów to kolejne działanie zmierzające do poprawy komfortu życia starszych mieszkańców Skarżyska-Kamiennej. W ostatnich latach w Skarżysku-Kamiennej utworzone zostały dwa Kluby Seniora, wdrożono Skarżyski Program Seniora i wydawana jest Ogólnopolska Karta Seniora.

– Cały czas staram się wsłuchiwać w potrzeby seniorów, dlatego też zleciłem badania wśród tej grupy osób, które przeprowadzili naukowcy. Grupy fokusowe zostały zapytane o to, jak seniorom żyje się w naszym mieście i jakie są ich potrzeby. Szczegółowo przeanalizowałem wyniki badań i będę się starał proponować kolejne rozwiązania w odpowiedzi na oczekiwania seniorów. Reaktywujemy między innymi cykliczne potańcówki dla seniorów w Miejskim Centrum Kultury i będziemy się starali inicjować kolejne wydarzenia rozrywkowe, ponieważ z badań wynika, iż tego właśnie oczekują starsi mieszkańcy miasta – ogłosił prezydent.

Pierwsze takie wydarzenie odbyło się 8 marca z okazji Dnia Kobiet (więcej na ten temat TUTAJ).


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media