fbpx

Polecamy

Zachęcamy do odwiedzania wystaw z okazji 100-lecia miasta (zdjęcia)

W galerii Miejskiego Centrum Kultury przygotowana została wystawa fotografii Edwarda Krokowskiego „Skarżysko-Kamienna z tamtych lat 1960 – 1990”. Muzeum Orła Białego zaprasza natomiast do oglądania wystawy poświęconej honorowym obywatelom.

Edward Krokowski to najsłynniejszy fotografik Skarżyska, dokumentujący rozwój miasta od lat 50. XX w. Wystawę pt. „Skarżysko-Kamienna z tamtych lat. 1960-1990” ze zdjęciami autorstwa Edwarda Krokowskiego przygotował skarżyski fotograf Krystian Dróżdż. Złożyły się na nią archiwalne zdjęcia Skarżyska-Kamiennej oraz jego mieszkańców – w tym część nigdzie dotąd nie publikowanych.

Na archiwalnych zdjęciach udostępnionych przez autora możemy zobaczyć, jak wyglądało miasto Skarżysko-Kamienna (oraz jego mieszkańcy) w latach 1960-1990.

Wystawę można oglądać w Galerii MCK do 16 stycznia 2023 roku w godzinach pracy MCK.

W Muzeum Orła Białego natomiast oglądać można wystawę „Honorowi Obywatele i ich czasy. W 100-lecie Skarżyska-Kamiennej”.

Wystawa, choć poświęcona wszystkim ośmiu honorowym obywatelom z miejskiej historii, najwięcej uwagi poświęca „honorowym” – wojskowym, tj. gen. brygady Antoniemu Hedzie, podpułkownikowi Henrykowi Czechowi i kapitanowi Władysławowi Stopińskiemu.

Wystawa w Muzeum Orła Białego czynna będzie do końca października 2023 roku.

 


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media