fbpx

Polecamy

Prezydenci Skarżyska gościli w Brukseli na wydarzeniu z udziałem samorządowców, polityków i ekspertów z całej Europy

Przedstawiciele skarżyskiego samorządu uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast (#EURegionsWeek), który odbywał się w Brukseli. Wydarzenie zgromadziło polityków, samorządowców, administratorów, ekspertów i naukowców z całej Europy.

Europejski Tydzień Regionów i Miast odbywał się po raz 20. Tegoroczna edycja poświęcona była wymianie najlepszych praktyk i pomysłów między partnerami i uczestnikami w obszarze czterech tematów: zielona transformacja, spójność terytorialna, transformacja cyfrowa oraz wzmocnienie pozycji młodzieży.

W wydarzeniu aktywnie uczestniczyli: prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig, zastępca prezydenta miasta Andrzej  Brzeziński i sekretarz miasta Bernard Antos.

Przedstawiciel naszego miasta 10 października wzięli udział w sesji inauguracyjnej, która była interaktywną debatą na temat wyzwań i przyszłych perspektyw polityki spójności i jej programów. Brali również udział w spotkaniach warsztatowych, między innymi w międzypokoleniowej dyskusji na temat polityki spójności.

Delegacja ze Skarżyska-Kamiennej miała także okazję na rozmowy kuluarowe z przedstawicielami innych samorządów i politykami. W Parlamencie Europejskim spotkali się między innymi z europosłem Adamem Jarubasem, z którym rozmawiali o problemach związanych z rozwojem lokalnym i regionalnym na terenie Unii Europejskiej.

Przy okazji pobytu w Brukseli, odwiedzili także Dom Polski Wschodniej. Placówka powstała na mocy porozumienia pomiędzy województwami: lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim, a jej celem jest pogłębianie współpracy i koordynacji pracy pięciu regionów Polski Wschodniej w Brukseli.


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media