fbpx

Polecamy

22 września komunikacja miejska będzie darmowa

Trwa Europejski Tydzień Mobilności. Jego zwieńczeniem będzie Europejski Dzień bez Samochodu, który przypada na 22 września. Nasze miasto tradycyjnie włącza się w to wydarzenie: w czwartek 22 września w autobusach komunikacji miejskiej wyłączone zostaną kasowniki, a pasażerowie będą mogli korzystać z przejazdów za darmo.

Skarżysko-Kamienna co roku aktywnie uczestniczy w Europejskim Tygodniu Mobilności (wcześniej nazywanym Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu), zachęcając mieszkańców do wybierania transportu zbiorowego. 22 września to Dzień bez Samochodu, który w naszym mieście od lat jest dniem bezpłatnej komunikacji miejskiej. Nie inaczej będzie w tym roku. Zachęcamy do wybrania jutro komunikacji miejskiej.

Celem Europejskiego Tygodnia Mobilności jest rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu. Akcja, zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku, zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, czy korzystania z komunikacji miejskiej.


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media