fbpx

Polecamy

„Inwestycja z perspektywą” – głosujemy na projekt ze Skarżyska

Skarżyski skatepark walczy o tytuł „Inwestycji z perspektywą”. Do rywalizacji zgłoszono ponad 150 projektów z całej Polski. Prestiżowe wyróżnienie zdobędzie inwestycja, która otrzyma najwięcej głosów internautów. Zachęcamy do udziału w akcji.

Głosować można codziennie, oddając głos na wybraną inwestycję na portalu europapnews.pap.pl. Zachęcamy oczywiście do oddawania głosu na skarżyski skatepark.

Głosowanie potrwa do końca roku.

Konkurs organizuje Polska Agencja Prasowa. Jego celem jest wyłonienie najciekawszych samorządowych inwestycji, współfinansowanych z Unii Europejskiej.

JAK GŁOSOWAĆ?

Należy wejść na stronę https://europapnews.pap.pl/#maps. Należy wybrać projekt „SKARLAND PUMPTRACK&SKATEPARK w Skarżysku-Kamiennej”, a następnie na dole strony wcisnąć przycisk pod opisem inwestycji. Otworzy się lista projektów, z których należy wybrać jeden – zaznaczyć i zagłosować.

SKARLAND PUMPTRACK&SKATEPARK w Skarżysku-Kamiennej

W Skarżysku-Kamiennej powstał nowoczesny teren sportowo-rekreacyjny, który przyciąga miłośników jazdy na deskorolkach, hulajnogach, bmx, czy rolkach.

Na rozległym terenie na osiedlu Zachodnie powstały:

skatepark o powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych, składający się z dwóch zasadniczych sekcji: Plaza i Bowl (jest to jeden z największych tego typu obiektów w kraju),
tory pumptrack – kompleks torów rowerowych, składający się z toru dla początkujących (MINI PUMP – dla dzieci) oraz toru dla zaawansowanych (FLOW TRUCK, o długości ponad 400 metrów); elementem toru dla zaawansowanych jest półkolista sfera („cradle”), służąca do wykonywania akrobacji z wykorzystaniem siły odśrodkowej,
kompleks boulderowy, plac zabaw, ścieżka rowerowa, mini trybuny, infrastruktura towarzysząca: m.in. parking, drogi dojazdowe, budynek wielofunkcyjny z toaletą, świetlicą i stacją naprawy rowerów.

Inwestycja powstała na nieużytkowanym, niezagospodarowanym terenie, przez co zupełnie odmieniła tę część miasta. „Skarland pumptrack&skatepark” dostarcza rozrywki mieszkańcom miasta oraz przyciąga gości również spoza Skarżyska-Kamiennej, którzy niejednokrotnie pokonują duże odległości, by skorzystać z tego obiektu.

Koszt inwestycji to niemal 9 mln, z czego 65% wyniosło dofinansowanie unijne, a kolejne 10% to dofinansowanie z budżetu państwa.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media