fbpx

Polecamy

Dzienny Dom Opieki Medycznej działa od kilku miesięcy. Cały czas trwa rekrutacja

W ramach zajęć systematycznie udzielane są świadczenia medyczne i fizjoterapeutyczne, mające na celu poprawę stanu zdrowia i samodzielności życiowej. Dietetyk udziela porad w zakresie żywienia, opracowuje indywidualną dietę dla pacjentów w oparciu o zalecenia lekarza, a logopeda prowadzi terapię logopedyczną, której celem jest odbudowanie utraconych funkcji oraz pomoc w usprawnieniu kompetencji językowej i komunikacyjnej z otoczeniem.

Ponadto pacjenci i pacjentki biorą udział w warsztatach i wsparciu indywidualnym prowadzonym przez psychologa, podczas których prowadzona jest stymulacja procesów poznawczych, trening umiejętności życiowych z elementami zajęć integracyjnych oraz terapeutycznych, a w razie potrzeby- indywidualne poradnictwo i wsparcie.

Atrakcyjną formą są również zajęcia w ramach terapii zajęciowej, będące okazją nie tylko do stymulacji procesów poznawczych, ale również do zagospodarowania czasu wolnego pomiędzy udzielanymi świadczeniami zdrowotnymi. To także doskonały moment na nawiązywanie współpracy i czas, kiedy wywiązują się ciekawe rozmowy.

Czas spędzony w Dziennym Domu Opieki Medycznej jest również okazją do wartościowego spędzania czasu wolnego w przyjaznej, bezpiecznej atmosferze – DDOM jest miejscem zawiązywania się znajomości i przyjaźni ,a także integracji ze środowiskiem lokalnym. Podopieczni biorą udział w wycieczkach, które są okazją do wspólnego biesiadowania, a przy okazji ćwiczeń rehabilitacyjnych w terenie.

Również otoczenie pacjentów – ich rodziny i opiekunowie – mogą liczyć na systematyczne wsparcie specjalistów, którego celem jest przygotowanie do kontynuacji opieki w warunkach domowych.

Wszystkie działania realizowane są przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Przychodnie Miejskie” w ramach projektu „UTWORZENIE DZIENNEGO DOMU OPIEKI MEDYCZNEJ W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 9.2.3 Rozwój wysokiej jakości usług zdrowotnych.

W dalszym ciągu prowadzona jest rekrutacja do projektu. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do kontaktu. Szczegółowe informacje dostępne są:

  • na stronie www.przychodnie.skarzysko.med.pl
  • w punkcie informacyjno-konsultacyjnym DDOM: Skarżysko-Kamienna, ul. Legionów 104, tel. 515 991 506
  • w biurze projektu: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Przychodnie Miejskie”, Skarżysko-Kamienna, ul. Apteczna 7


reklama


  

I.Szwagierek/UM Skarżysko-Kam.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media