fbpx

Polecamy

Wspieramy Seniorów, którzy zostają w domach

Gmina Skarżysko-Kamienna przystąpiła do realizacji programu „Wspieraj Seniora” na rok 2020. Celem programu jest zapewnienie wsparcia dla Seniorów 70+, którzy zdecydują się na pozostanie w domu w związku z zagrożeniem zakażeniem Covid-19.

W ramach programu została uruchomiona specjalna infolinia dedykowana Seniorom pod numerem telefonu: 22 505 11 11. Tam właśnie osoby powyżej 70. roku życia mogą zgłaszać, jakiego potrzebują wsparcia.

Wsparcie obejmuje w szczególności dostarczanie artykułów podstawowej potrzeby, w tym artykułów spożywczych, czy środków higieny osobistej. Koszt zakupów pokrywa Senior.


reklamaPomoc w ramach programu będzie realizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej. Program nie przewiduje świadczenia usług wsparcia dla osób objętych przez MOPS pomocą w formie usług opiekuńczych oraz specjalistycznych usług opiekuńczych.

Istnieje również możliwość udzielania wsparcia przez wolontariuszy – osoby chętne zachęcamy do wypełnienia formularza na stronie www.wspierajseniora.pl.

I.Szwagierek/UM Skarżysko-Kam.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media