fbpx

Polecamy

Gmina zabezpieczyła pieniądze na wkład własny do budowy wiaduktu

W czasie minionej sesji Rady Miasta przegłosowane zostały uchwały, które stanowią kolejny element przygotowań do budowy wiaduktu nad torami wraz z przebudową istniejącego układu komunikacyjnego. Gmina Skarżysko-Kamienna – jako lider tego projektu, który będzie realizowany w partnerstwie z powiatem skarżyskim – zabezpieczyła pieniądze na wkład własny do inwestycji.

Zabezpieczyliśmy w Wieloletniej Prognozie Finansowej środki finansowe na wkład własny do tej inwestycji i przekazaliśmy dotację celową na ten cel dla Powiatu Skarżyskiego. Jest to ponad 3,5 mln zł – informuje prezydent miasta, Konrad Krönig.

Podobną uchwałę, zabezpieczającą pieniądze na wkład własny do tego projektu wkrótce ma podejmować także Rada Powiatu.

Dzięki temu będziemy mogli, jako lider projektu, złożyć wniosek w ramach RPO Województwa Świętokrzyskiego o przyznanie dofinansowania, które na ten moment mamy zagwarantowane podpisaną preumową – wyjaśnia prezydent Skarżyska-Kamiennej.

Przypomnijmy, że projekt pod nazwą „Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego obejmującego wykonanie przebudowy istniejącego układu komunikacyjnego wraz z budową obiektu w celu przekroczenia linii kolejowej nr 8 Warszawa-Kraków i skomunikowania Osiedla Dolna Kamienna z Osiedlem Przydworcowym w Skarżysku-Kamiennej” zakłada m.in. budowę wiaduktu nad torami, który usprawni ruch drogowy, a także przebudowę skrzyżowania ulic Niepodległości i Piłsudskiego (powstanie tam rondo). Obecnie trwa procedura przetargowa. O dalszych etapach przygotowań do inwestycji będziemy na bieżąco informowali.

I.Szwagierek/UM Skarżysko-Kamienna.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media