fbpx

Polecamy

Trwają prace przy budowie skateparku

Na Zachodnim w Skarżysku trwają prace przy budowie kompleksu składającego się m.in. ze skateparku i torów pumptrack. Inwestycja jest elementem rewitalizacji osiedla Zachodnie.

Na tym etapie prac rozpoczyna się montaż elementów skateparku. Zajmie on powierzchnię ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych i będzie składał się z dwóch zasadniczych sekcji: Plaza i Bowl.

Skatepark będzie jednym z elementów całego kompleksu. Na rozległym terenie nie zabraknie też innych obiektów dla miłośników aktywnego spędzania czasu, jak tory pumptrack, półkolista sfera „cradle”, kompleks boulderowy, czy plac zabaw. Dostępne będą też: ścieżka rowerowa, trybuny, budynek wielofunkcyjny z toaletą, świetlicą i stacją naprawy rowerów, parking z infrastrukturą towarzyszącą, zagospodarowana będzie też zieleń. Całość zajmie ponad 20 tys. metrów kwadratowych.

- Jestem przekonany, że będzie to miejsce do aktywnego wypoczynku i rekreacji, przyciągające nie tylko mieszkańców miasta i okolic, ale także miłośników jazdy na rokach, deskorolkach, czy rowerach z całego regionu świętokrzyskiego i spoza niego – podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

Z wizualizacją kompleksu można się zapoznać TUTAJ.

Prace zakończą się jesienią. Wartość tego zadania to ponad 8 mln 750 tys. zł, z czego 75% wynosi dofinansowanie pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.


reklama


                             

I.Szwagierek UM Skarżysko-Kam foto: SpottedSkarzysko

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media