fbpx

Polecamy

Skarżysko walczy o „Fundusze Norweskie”. Powołany zespół miejski intensywnie pracuje

W Skarżysku trwają prace przygotowujące do stworzenia projektu w ramach Programu „Rozwój Lokalny”. Przypomnijmy, że nasze miasto znajduje się w gronie samorządów, które zostały zakwalifikowane do II etapu i mają szansę na zdobycie bezzwrotnego dofinansowania z tzw. „Funduszy Norweskich”.

W prace nad stworzeniem dokumentu zaangażowani zostali przedstawiciele samorządu i miejskich jednostek. Członkowie miejskiego zespołu, składającego się z kilku grup roboczych, wspierani są przez ekspertów ze Związku Miast Polskich. Do dalszych etapów prac zapraszani będą również przedstawiciele innych podmiotów z terenu miasta.

Finałem prac będzie kompleksowa koncepcja przedstawiająca kierunki rozwoju Skarżyska na kolejne lata, która będzie wynikała ze szczegółowych analiz, badań i konsultacji. Projekt ma być gotowy i złożony przez końcem lipca. O dofinansowanie, które może wynosić maksymalnie do 10 mln euro i może pokrywać do 100% kosztów, stara się ponad 50 miast. Dofinansowanie trafi do kilkunastu. O tym, które projekty zdobędą dofinansowanie, dowiemy się prawdopodobnie przed końcem roku.


reklama


  

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media