fbpx

Polecamy

Termomodernizacja kolejnych budynków już w tym roku

Zgodnie z zapowiedziami, wkrótce w naszym mieście odbędzie się termomodernizacja pięciu budynków, między innymi placówek oświatowych. Dziś zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej, Krzysztof Myszka i skarbnik miasta, Ewa Pawełczyk podpisali w Urzędzie Marszałkowskim umowę gwarantującą dofinansowanie unijne.

Przypomnijmy, że pozyskane dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa świętokrzyskiego wynosi niemal 5,2 mln złotych. Dzisiaj Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta przy kontrasygnacie Ewe Pawełczyk, skarbnika miasta podpisali umowę z marszałkiem województwa świętokrzyskiego, Andrzejem Bętkowskim i wicemarszałkami: Renatą Janik oraz Markiem Bogusławskim.

Termomodernizacja obejmie:

  • Przedszkole Publiczne nr 7 (ulica Zielna),
  • Szkołę Podstawową nr 9 (ulica Warszawska),
  • Zespół Placówek Oświatowych (ulica Zwycięzców),
  • Zespół Szkół Publicznych nr 4 (ulica Książęca),
  • Urząd Miasta.

Wkrótce ogłoszone zostaną przetargi, które wyłonią wykonawców. Prace w placówkach oświatowych odbędą się najprawdopodobniej w okresie wakacyjnym.

W ramach termomodernizacji zaplanowano m.in. docieplenie ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz wymianę centralnego ogrzewania. Na budynku Urzędu Miasta zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne.

Efektem inwestycji będzie nie tylko nowa, estetyczna elewacja budynków, ale przede wszystkim oszczędności na ich ogrzewaniu.


reklama


Konrad Krönig, prezydent Skarżyska-Kamiennej

Będzie to drugi etap termomodernizacji z wykorzystaniem pieniędzy z RPO województwa świętokrzyskiego. Przypomnę, że już w 2018 roku wykonaliśmy podobną inwestycję w sześciu budynkach oświatowych: w Przedszkolu Publicznym nr 4, Przedszkolu Publicznym nr 6, Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 5, Szkole Podstawowej nr 7 i Szkole Podstawowej nr 8.

Warto zauważyć, że w minionym roku termomodernizację wykonaliśmy także w Przedszkolu Publicznym nr 1 – był to element rewitalizacji osiedla Dolna Kamienna. Kompleksowy remont, którego elementem była m.in. termomodernizacja, w 2019 roku przeszła również Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna na Dolnej Kamiennej.

Dzięki tym inwestycjom miejskie budynki zyskują nowy wygląd i stają się wizytówkami poszczególnych osiedli, ale termomodernizacja przede wszystkim wpływa na ograniczenie kosztów ogrzewania i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

  

Tak obecnie - przed termomodernizacją - wygląda budynek Zespołu Placówek Oświatowych: 

Tak prezentują się placówki oświatowe po termomodernizacji, wykonanej w 2018 roku (na zdjęciach poniżej SP nr 5 oraz SP nr 1):

 

I.Szwagierek/UM Skarżysko-Kam.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media