fbpx

Polecamy

Skarżysko walczy o dofinansowanie z „Funduszy Norweskich”. Prace rozpoczął zespół roboczy

Przedstawiciele samorządu, wspólnie z przedstawicielami jednostek z terenu miasta – przy udziale ekspertów ze Związku Miast Polskich – rozpoczęli dzisiaj prace nad projektem dotyczącym dalszego rozwoju miasta. Przypomnijmy, że Skarżysko znalazło się w gronie samorządów, które mają szansę na dofinansowanie z tzw. „Funduszy Norweskich”. - Przed nami dużo ciężkiej pracy. Walczymy o dofinansowanie, wynoszące maksymalnie około 40 mln zł – mówi prezydent Skarżyska, Konrad Krönig.

Przypomnijmy, że nasze miasto stara się o dofinansowanie z Programu Rozwój Lokalny finansowanego z tzn. „Funduszy Norweskich”. Wniosek z naszego miasta znalazł się na wysokim, 11 miejscu listy rankingowej. Warto dodać, że do programu zgłoszono ponad 200 zarysów projektów, a do drugiego etapu zakwalifikowano 54 z nich.

Poszczególne samorządy w drugim etapie przy tworzeniu projektu wspierane będą przez przedstawicieli Związku Miast Polskich. W Skarżysku prace nad stworzeniem szczegółowej koncepcji już się rozpoczęły. Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie z udziałem ekspertów.

Mamy mocny zespół roboczy. Do wspólnej pracy zaangażowaliśmy nie tylko przedstawicieli miejskich jednostek, ale także jednostek powiatowych. Wyjdziemy z propozycją współpracy również do gmin ościennych, do rad osiedlowych, do organizacji pozarządowych. Przed nami dużo ciężkiej pracy, a mieszkańców prosimy o doping i trzymanie kciuków za powodzenie tego projektu. Walczymy o to, by znaleźć się w gronie 15, maksymalnie 20 samorządów, które otrzymają dofinansowanie – mówi prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

Przypomnijmy, że dofinansowanie z „Funduszy Norweskich” może wynosić do 10 mln euro i może pokrywać do 100% kosztów.

Dzisiaj spotykamy się po raz pierwszy, by się poznać i ustalić harmonogram prac. Przed nami wiele kolejnych spotkań i wytężona praca nad stworzeniem szczegółowej koncepcji. Wspólnie z ekspertami będziemy pracować nad ostatecznym kształtem projektu – dodaje prezydent.

Projekt ma być gotowy przed końcem lipca. Dokument, który zostanie stworzony pod okiem ekspertów, będzie wyznaczał kierunek rozwoju miasta na kolejne lata. O tym, które projekty zdobędą dofinansowanie, dowiemy się prawdopodobnie przed końcem roku.


reklama


     

I.Szwagierek/UM Skarżysko-Kam.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media