fbpx

Polecamy

Przed Skarżyskiem czas zmian – oświadczenie Urzędu Miasta

W odniesieniu do pojawiających się w ostatnich dniach spekulacji odnośnie zmian, które rzekomo mają dotknąć skarżyską oświatę i które budzą zaniepokojenie mieszkańców, chcemy oświadczyć, iż nie są wprowadzane żadne reorganizacje w sieci skarżyskich placówek oświatowych.

Faktem jest natomiast, iż władze miasta stoją u progu wielu trudnych decyzji. Stanowcze i przemyślane działania oraz długofalowe oszczędności są konieczne i nieuniknione. Priorytetem jest zapewnienie dalszej płynności finansowej, zabezpieczanie pieniędzy na inwestycje, rozwój miasta i sukcesywne wypełnianie oczekiwań skarżyszczan.

Niepokój mieszkańców może budzić fakt, iż naprawa finansów miasta będzie wymagała wielu radykalnych rozstrzygnięć. Na ten moment trwa analiza możliwych rozwiązań – żadne decyzje nie zapadły i na pewno nie będą wdrażane w życie bez wcześniejszego oficjalnego podania informacji do opinii publicznej.

Chcąc uspokoić ewentualne obawy, Prezydent Miasta zapewnia, iż zmiany będą wdrażane transparentnie, po głębokich analizach, a przede wszystkim z udziałem mieszkańców. Liczy także w tej kwestii na konstruktywny dialog z mieszkańcami oraz odpowiedzialną współpracę z radnymi Rady Miasta.

Zgodnie z wyborczymi deklaracjami Prezydenta Arkadiusza Boguckiego, najbliższe lata będą okresem zmian – zmian dla dobra Miasta i Mieszkańców.


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media