fbpx

Polecamy

Dwujęzyczne zajęcia dla przedszkolaków (zdjęcia)

Dwa skarżyskie przedszkola: Przedszkole Publiczne nr 3 i Przedszkole Publiczne nr 16 przy będą realizowały projekt „Przedszkolne Inkubatory Świętokrzyskiej Dwujęzyczności”. Dzieci będą uczestniczyły w zajęciach dwujęzycznych, a ich nauczyciele dostaną wsparcie językowe i metodyczne od konsultantów Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

W poniedziałek 25 marca w Kielcach uroczyście podpisywano umowy dotyczące realizacji projektu i jego finansowania z pieniędzy unijnych. Porozumienia z marszałkiem Andrzejem Bętkowskim i wicemarszałkiem Renatą Janik – w obecności zastępcy prezydenta Skarżyska-Kamiennej Andrzeja Brzezińskiego – podpisali: Grażyna Wódz – dyrektor Przedszkola Publicznego nr 3 i Dariusz Kasprzyk – dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1 (w skład którego wchodzi Przedszkole nr 16).

Co zyskają dzieci i ich nauczyciele z dwóch wymienionych przedszkoli? Zaplanowano szereg działań edukacyjnych, takich jak:

  • zajęcia dwujęzyczne dla dzieci
  • kursy doskonalące dla nauczycieli
  • zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego
  • spotkania teatralne

Celem tych działań jest nie tylko poszerzenie horyzontów edukacyjnych dzieci, ale także rozwijanie ich umiejętności komunikacji w dwóch językach oraz świadomości ekologicznej i teatralnej.

Pomysłodawcą oraz realizatorem projektu jest Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media