fbpx

Polecamy

Ostatnia prosta do przebudowy skarżyskiego basenu

Spółka „Miejskie Inwestycje” dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na zadanie pn. „Przebudowa i modernizacja pływalni miejskiej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Spółdzielczej 19”. O tym, jak ma wyglądać basen po modernizacji poinformowali dziś: prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz prezes spółki „Miejskie Inwestycje” Robert Pajek. Poznaliśmy też wizualizacje obiektu.

Najkorzystniejszą ofertę, która została wybrana przez Zamawiającego, złożył Wykonawca EBI INVESTMENT Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej z ceną ofertową brutto w wysokości 25.700.000 zł. Kolejnym krokiem ma być podpisanie umowy z wykonawcą.


Jak zmieni się skarżyski basen?


Hala basenowa posiadać będzie zmodernizowaną istniejącą nieckę, z podziałem na 4 tory i część pomocniczo-rekreacyjną (nauka pływania z akcesoriami wodnymi typu masaż karku) oraz dobudowaną część rekreacyjną.

W strefie rekreacyjnej znajdować się będą brodziki dla najmłodszych, 2 plaże z leżakami oraz oddalone od części dla najmłodszych, dwa niewielkie jacuzzi dla 6-8 osób. Największą atrakcją obiektu będzie zewnętrzna zjeżdżalnia, do której zaplanowano oddzielny basen bezpieczeństwa.

Zaplanowana została także strefa uzdrowiskowa z saunami i grotą solną, gabinetem zabiegowym przystosowanym do wykonywania zabiegów na mokro z natryskiem typu walk in. W strefie tej zaplanowano oczko z zimną wodą i schładzające natryski z wiaderkami oraz leżaki/ławki. W uzupełnieniu programu strefy uzdrowiskowej zaprojektowano małe studio fitness.

Powstanie także część administracyjna.

Obiekt pozbawiony będzie barier architektonicznych i będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zagospodarowany będzie też teren przed pływalnią. Powstanie otwarta przestrzeń rekreacyjna, z przeznaczeniem na codzienną aktywność i odpoczynek mieszkańców: pojawi się strefa relaksu z leżakami i hamakami, strefa treningu plenerowego np. yoga, pilates oraz strefa sportu bezpośredniego – pomiędzy pływalnią a budynkiem szkoły zaplanowano boiska do crossminton’a.


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media