fbpx

Polecamy

W Skarżysku wystartowała liga bule (zdjęcia)

W poniedziałek (9 października) na skarżyskiej hali sportowej odbyła się inauguracja nauki gry w bule. Do udziału zaproszeni zostali chętni mieszkańcy miasta. Zebranych przywitał Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej.

Przed uczestnikami kilka treningów, które zakończą się turniejem.

Treningi będzie prowadził instruktor Andrzej Janowski, który w 2014 r. zdobył wicemistrzostwo Polski. Rok 2015 to zwycięstwa w turniejach eliminacyjnych, zdobycie Pucharu Polski, awans na I miejsce w rankingu krajowym i wreszcie powołanie do kadry narodowej. Kolejne lata to zwycięstwa w Mistrzostwach Polski, jak również rywalizacja na arenie międzynarodowej m.in. w Czechach – IV miejsce, na Słowacji czy udział w zawodach Regional Open – VI miejsce, World Open w Hiszpanii – X miejsce i European Championships w Portugalii. Z roku na rok udało mu się również awansować w rankingu światowym – obecnie jest na 50. miejscu. Za osiągnięcia sportowe kilkakrotnie otrzymywał wyróżnienia i nagrody od władz gminy, Prezydenta Kielc oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W 2017 roku zdobywał doświadczenie instruktorskie pod okiem wybitnego hiszpańskiego trenera Miguela Angel Lopez Vidala, a w 2018 uczestniczył w szkoleniu prowadzonym przez Cheol Hyeon Kwon – jednego z najlepszych na świecie trenerów bocci.

Liga bule organizowana jest przez gminę Skarżysko-Kamienna w ramach działań Programu Rozwój Lokalny ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021.


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media