fbpx

Polecamy

Są pieniądze na Granat! Prawie 20 mln na modernizację stadionu

Dobra wiadomość dla naszego miasta. Jak poinformował w sobotę 7 października prezydent Skarżyska-Kamiennej, udało się pozyskać dofinansowanie do modernizacji stadionu Granatu. Pieniądze w kwocie 19,8 mln zł pochodzą z rządowego programu „Polski Ład”, do którego gmina złożyła wniosek. Wkład własny z budżetu miasta wyniesie 2,2 mln zł.

– Jesteśmy gotowi do inwestycji. Mamy przygotowaną pełną dokumentację techniczną i pozwolenie na budowę – informuje prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Kronig.

– Dziękuję Panu Posłowi Krzysztofowi Lipcowi za wsparcie naszego wniosku i pomoc w pozyskaniu dofinansowania. To jedyny parlamentarzysta PiS, który jest zaangażowany w sprawy Skarżyska i który już kilkakrotnie wsparł nasze potrzeby, za co serdecznie dziękuję. Dzięki dobrej współpracy w naszym mieście, po latach starań, wreszcie dojdzie do tej wyczekiwane inwestycji – dodaje prezydent Skarżyska-Kamiennej.

Miasto zapowiada budowę:

  • trawiastej płyty pełnowymiarowego boiska głównego wraz z systemem nawadniania,
  • infrastruktury lekkoatletycznej (bieżni, skoczni do skoku w dal i trójskoku),
  • budynku klubowego,
  • trybun zadaszonych z miejscami siedzącymi oraz trybuna dla kibiców przyjezdnych z miejscami siedzącym,
  • poprawę infrastruktury około stadionowej w tym: dojazd do budynku, ciągi komunikacyjne, kanalizacja deszczowa, oświetlenie terenu stadionu, monitoring, parkingi i ogrodzenie,
  • wdrożenie programu do elektronicznej obsługi kibiców i sprzedaży biletów.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media