fbpx

Polecamy

W przededniu ogłoszenia wyników naboru do „Polskiego Ładu”. Czy będą pieniądze na Granat i inwestycje drogowe?

Skarżysko zabiega o rządowe dofinansowania w ramach programu „Polski Ład” do kilku znaczących inwestycji. Największą z nich jest modernizacja stadionu Granatu. Złożony przez miasto wniosek opiewa na 22 mln zł. Kolejne wnioski dotyczą inwestycji drogowych. W przededniu ogłoszenia wyników naboru, w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa, w czasie której przedstawiciele władz miasta mówili o planach inwestycyjnych i szansach na zdobycie zewnętrznych pieniędzy.

W ostatnim czasie gmina złożyła kilka wniosków – jeden z nich już oficjalnie znalazł się na liście do dofinansowania, a chodzi o ponad 1,2 mln zł na renowację zabytkowych organów w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego (informację na ten temat znaleźć można TUTAJ).

Kolejne wnioski dotyczą zadań inwestycyjnych i złożone zostały w ramach naboru do programu „Polski Ład” oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– Złożyliśmy wniosek na niespełna 2 mln zł na budowę ulic: Wileńskiej, Bursztynowej i Marmurowej, wniosek na 7,6 mln zł na budowę i przebudowę dróg w osiedlu Dolna Kamienna i Przydworcowe wraz z infrastrukturą towarzyszącą, a chodzi o ulice: Szmaragdową, Ptasią i Bilskiego, Św. Brata Alberta,  Racławicką, Poziomkową, Borówkową oraz ten największy i najważniejszy wniosek na kwotę 22 mln zł na przebudowę stadionu Granatu. Złożyliśmy także wniosek w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę ulicy Kochanowskiego na łączną kwotę 4,3 mln zł – wyjaśniał w czasie konferencji prasowej Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta.

Zdecydowanie największym projektem spośród zaplanowanych inwestycji z rządowym dofinansowaniem jest modernizacja stadionu piłkarskiego na Rejowie. Gmina składała wniosek w tym zakresie do rządowych programów już kilkakrotnie i tym razem przedstawiciele władz miasta mają nadzieję na pozytywne rozpatrzenie.

– Jesteśmy w przededniu ogłoszenia wyników naboru. Nie ukrywam, że mocno lobbowaliśmy o wsparcie naszego wniosku w sprawie dofinansowania do przebudowy stadionu Granatu u Pana Posła Krzysztofa Lipca, który jako jedyny parlamentarzysta PiS jest zaangażowany w sprawy Skarżyska i który już kilkakrotnie wsparł nasze potrzeby, za co serdecznie dziękuję. Mamy nadzieję, że nasz wniosek odnośnie nowego stadionu dla Granatu tym razem zostanie zaakceptowany – mówi prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.

W planach jest budowa:

  • trawiastej płyty pełnowymiarowowego boiska głównego wraz z systemem nawadniania,
  • infrastruktury lekkoatletycznej (bieżni, skoczni do skoku w dal i trójskoku),
  • budynku klubowego,
  • trybun zadaszonych z miejscami siedzącymi oraz trybuna dla kibiców przyjezdnych,
  • poprawa infrastruktury około stadionowej w tym: dojazd do budynku, ciągi komunikacyjne, kanalizacja deszczowa, oświetlenie terenu stadionu, monitoring, parkingi i ogrodzenie,
  • wdrożenie programu do elektronicznej obsługi kibiców i sprzedaży biletów.

– Przypomnę, że mamy gotową kompletną dokumentacją techniczną i posiadamy już pozwolenie na budowę stadionu. Czekamy na wyniki naboru – dodaje prezydent Konrad Krönig.

Samorządowcy spodziewają się wyników naborów w najbliższym czasie.


reklama


   

I.Szwagierek/UM Skarżysko-Kam.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media