fbpx

Polecamy

Świętokrzyscy „Gladiatorzy” świętują jubileusz (zdjęcia)

Oddział Świętokrzyski Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” obchodzi XX-lecie. Z tej okazji w Kielcach odbyło się jubileuszowe sympozjum. W czasie spotkania prezydent Skarżyska-Kamiennej wyróżniony został statuetką „Gladiatora” za wieloletnie wspieranie działań Oddziału Świętokrzyskiego Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” im. Prof. Tadeusza Koszarowskiego należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się organizacji pacjenckich w Polsce. Konsoliduje pacjentów dotkniętych chorobami nowotworowymi układu moczowo-płciowego oraz upowszechnia wiedzę medyczną dla wdrażania nawyków wczesnego wykrywania choroby, diagnostyki i profilaktyki leczenia.

Świętokrzyski Oddział Stowarzyszenia jest pierwszym terenowym oddziałem „Gladiatora”. Klub Stowarzyszenia działa między innymi w Skarżysku-Kamiennej.

23 września w Kielcach (na terenie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii) odbywało się sympozjum naukowe połączone z obchodami jubileuszu. W spotkaniu wziął udział również prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig, który podkreślał ogromne zasługi w podnoszeniu świadomości społecznej, propagowaniu podstawowych badań profilaktycznych, a także otaczaniu wsparciem zarówno chorych, jak i ich najbliższych. Podziękował wszystkim osobom współtworzącym Stowarzyszenie w regionie świętokrzyskim, życzył powodzenia w realizacji kolejnych wyzwań i zadeklarował dalszą współpracę. Prezydent Skarżyska-Kamiennej wyróżniony został przez Zarząd Stowarzyszenia statuetką „Gladiatora” za aktywne, wieloletnie wspieranie działań Oddziału Świętokrzyskiego.


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media