fbpx

Polecamy

Powiat skarżyski pozyskał ponad 1,5 mln zł na budowę ronda przy skrzyżowaniu dróg ul. Towarowej z ul. 1-go Maja w Skarżysku-Kamiennej

Powiat skarżyski pozyskał dofinansowanie na budowę ronda przy skrzyżowaniu dróg ul. Towarowej z ul. 1-go Maja w Skarżysku-Kamiennej. Inwestycja wyceniona jest na ponad 3 mln zł. Pozyskana dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg stanowi 50% wartości zadania. Otrzymanie ponad 1,5 mln dofinansowania gwarantuje umowa, którą przedstawiciele powiatu - starosta Artur Berus, członek zarządu Tadeusz Bałchanowski i skarbnik Urszula Wrona podpisali z wojewodą świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem.

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Skarżyska-Kamiennej. Nasz samorząd pozyskał dofinansowanie na przebudowę kolejnej drogi powiatowej. Jest to droga i skrzyżowanie ul. Towarowej i ul. 1-go Maja, gdzie zostanie wybudowane małe rondo usprawniające ruch w tej dzielnicy miasta. Na jego realizację otrzymaliśmy ponad 1,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dotacja ta stanowi 50% wartości inwestycji. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na realizację zadania  – informuje starosta Artur Berus.

Skrzyżowanie ul. Towarowej i ul. 1-go Maja łączy osiedle Dolna Kamienna z osiedlem Przydworcowym w Skarżysku-Kamiennej, stanowi także dojazd do dróg S7 i DK42. W ramach zadania zostanie wybudowane małe rondo o nawierzchni z kostki granitowej wraz z montażem oświetlenia ulicznego LED i budową przejścia dla pieszych o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa. Przebudowana droga i skrzyżowanie będzie stanowiło bezpośrednie połączenie z nowym tunelem dla pieszych i stacją PKP oraz parkingu "Park end drive", sklepów i firm oraz dyskontu spożywczego.

Jak zaznacza członek zarządu Tadeusz Bałchanowski inwestycja poprawi bezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego w szczególności pieszych, zwiększy płynność w ruchu drogowym, a także poprawi dojazd do firm, sklepów, dyskontu spożywczego, hurtowni, lokalnego targowiska oraz instytucji zlokalizowanych jej w okolicy.

Umowa gwarantująca otrzymanie przez powiat dofinansowania w wysokości 1.518,032 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg została podpisana we wtorek, 7 marca pomiędzy Powiatem Skarżyskim a Województwem Świętokrzyskim. W kosztach inwestycji, która została wyceniona na ponad 3 mln złotych, partycypować będzie również podmiot prywaty terenu, na którym zlokalizowany jest  dyskont Biedronka.

Zadanie będzie realizowane w 2023 r..


reklama


J.Jagiełło/Informator Samorządowy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media