fbpx

Polecamy

Uczestnicy projektu „Świętokrzyskie dla Ukrainy” z powiatu skarżyskiego otrzymali paczki z artykułami chemiczno-kosmetycznymi

Aż 750 paczek z artykułami chemiczno-kosmetycznymi trafiło do uchodźców z Ukrainy zamieszkujących na terenie powiatu skarżyskiego. Artykuły zakupiono ze środków unijnych w ramach realizacji partnerskiego projektu „Świętokrzyskie dla Ukrainy”. Jak zaznacza członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego Adam Ciok, lider projektu w powiecie jest to wymierna pomoc dla obywateli Ukrainy, uwzględniająca ich realne potrzeby.

Jednym z wielu działań realizowanych w ramach partnerskiego projektu „Świętokrzyskie dla Ukrainy” jest pomoc socjalno-bytowa. To właśnie w ramach tych zadań zakupiono środki czystości, chemię i artykuły kosmetyczne i przygotowano paczki dla obywateli Ukrainy, którzy zamieszkują na terenie powiatu skarżyskiego, posiadają status uchodźcy oraz są uczestnikami projektu. Paczki z artykułami chemiczno-kosmetycznymi wydawane były uchodźcom w minioną sobotę, 10 grudnia w Sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku-Kamiennej.

Z zakupionych artykułów przygotowanych zostało łącznie 750 paczek. Każdy uczestnik projektu otrzymał średnio 3 paczki zawierające artykuły chemiczne i środki czystości. Są to artykuły niezbędne w codziennym funkcjonowaniu, więc jest to wymierna pomoc dla obywateli Ukrainy, uwzględniająca ich realne potrzeby. Cieszę się, że projekt „Świętokrzyskie dla Ukrainy” finansuje ze środków unijnych  również te socjalno-bytowe potrzeby uchodźców – mówi członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego Adam Ciok, lider projektu w powiecie. - W przygotowaniu tak dużej ilości paczek pomogli nam uczniowie II LO za co bardzo dziękuję. Dziękuję także dyrekcji szkoły za udostępnienie sali gimnastycznej oraz pracownikom administracji za nadzór nad przechowaniem całego asortymentu – dodaje Adam Ciok.

Artykuły chemiczno-kosmetyczne, z których przygotowano paczki dla uchodźców zakupione zostały ze środków unijnych w ramach realizacji projektu „Świętokrzyskie dla Ukrainy”. Powiat Skarżyski, który jest partnerem tego projektu na ten cel wydatkował ok. 131 tys. zł. Koszt paczki na osobę wyniósł 174 zł.          

Projekt pn. „Świętokrzyskie dla Ukrainy” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany jest w związku z napływem uchodźców z terenu objętej wojną Ukrainy.


reklama


paczki dla uchodźców wydawanie paczek dla uchodźcówwydawanie paczek dla uchodźcówprzygotowywanie paczek dla uchodźcówśrodki czystości dla uchodźcówwydawanie paczek dla uchodźcówwydawanie paczek dla uchodźcówwydawanie paczek dla uchodźcówwydawanie paczek dla uchodźcówwydawanie paczek dla uchodźcówpaczki dla uchodźców

PS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media