fbpx

Polecamy

Wnioski powiatu z dofinansowaniem PFRON

Ponad pół miliona zł dofinansowania z PFRON pozyskał powiat skarżyski w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III, obszar B, D, F” na realizację projektów głównie w zakresie likwidacji barier transportowych dla osób niepełnosprawnych i przeciwdziałania degradacji infrastruktury istniejących warsztatów terapii zajęciowej. Umowy dofinansowania podpisali w piątek, 13 lipca przedstawiciele samorządu powiatu skarżyskiego - starosta Artur Berus i wicestarosta Anna Leżańska z dyrektorem Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Andrzejem Michalskim, w ramach których łącznie zostanie zrealizowanych pięć projektów.

- Kolejny rok z rzędu nasz powiat pozyskał z PFRON dodatkowe środki na potrzeby osób niepełnosprawnych. Jest to znaczące wsparcie, dzięki któremu możemy sukcesywnie likwidować bariery i podnosić jakość codziennego życia niepełnosprawnych mieszkańców powiatu skarżyskiego. W tym roku pozyskane dofinansowanie w wysokości ponad pół miliona złotych zostaną przeznaczone na usunięcie barier transportowych poprzez zakup pojazdów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych, na wykonanie remontów i modernizacji infrastruktury istniejących warsztatów terapii zajęciowej oraz na ułatwienie dzieciom z niepełnosprawnościami poruszania się i komunikowanie w szkole – mówi starosta Artur Berus.

Projekty, na które powiat skarżyski pozyskał środki, realizowane będą w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III" - obszar B, D, F ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Obszar B to likwidacja barier m.in. w placówkach edukacyjnych w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania, z którego w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych zamontowane zostaną wykładziny antypoślizgowe na schodach. Łączny koszt tego projektu wynosi 55.168,49 zł, dofinansowanie z PFRON wynosi 30.342,67 zł.

Obszar D to likwidacja barier transportowych dla osób niepełnosprawnych, z którego zakupione zostaną pojazdy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. W ramach tego obszaru realizowane będą 2 projekty na łączną kwotę 546.841,00 zł przy dofinansowaniu z PFRON w wysokości 400 000,00 zł. Są to projekty:

„Zakup 9 - osobowego mikrobusu do przewozu niepełnosprawnych umysłowo podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2”. Łączny koszt projektu: 128.764,00, dofinansowanie: 100.000,00 zł
„Mobilni „kościuszkowcy” – zakup autobusu na potrzeby WTZ przy Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Łączny koszt projektu:418.077,00, dofinansowanie: 300.000,00 zł.
Natomiast obszar F dotyczy przeciwdziałaniu degradacji infrastruktury istniejących warsztatów terapii zajęciowej. W ramach tego obszaru realizowane będą 2 projekty o łącznej wartości 134.749,13 zł przy dofinansowaniu z PFRON w wysokości 107.720,64 zł. Są to projekty:

„Modernizacja przeciwdziałająca degradacji infrastruktury istniejącego Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych poprzez wymianę instalacji grzewczej”. Łączny koszt projektu: 59.900,80 zł, dofinansowanie: 47.920,64 zł.
„Remont i modernizacja infrastruktury Warsztatu Terapii Zajęciowej „Tęcza”. Łączny koszt projektu: 74.848,33 zł, dofinansowanie: 59.800,00 zł.
- Powiat skarżyski otrzymał środki PFRON na dofinansowanie pięciu z sześciu złożonych projektów, o realizację których w bieżącym roku wnioskowali nasi beneficjenci w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Mamy informację z Świętokrzyskiego Oddziału PFRON, że wniosek na „Zakup autobusu 17 osobowego na potrzeby Warsztatu Terapii Zajęciowej ”Tęcza” został pozytywnie zweryfikowany, ale z uwagi na brak środków finansowych nie otrzymał dofinansowania. Jednak w przypadku otrzymania przez PFRON dodatkowego limitu w obszarze D zostanie w tej sprawie podjęta decyzja – informuje wicestarosta Anna Leżańska. - Liczymy, że wnioskowane 300 tys. zł jeszcze w tym roku trafią do naszego powiatu - dodaje wicestarosta.

Łączna wartość wszystkich pięciu projektów, na które powiat skarżyski otrzymał dofinansowanie z PFRON w wysokości 538.063,31 zł wynosi 736.758,62 zł.


reklama


PS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media