fbpx

Polecamy

Zadania powiatu skarżyskiego rekomendowane do dofinansowania z RFRD

Wpłynęły kolejne dobre wiadomości dla Samorządu Powiatu Skarżyskiego. Wnioskowane przez powiat, w naborze uzupełniającym, zadania dotyczące przebudowy przejść dla pieszych na dwóch skrzyżowaniach w Skarżysku-Kamiennej znalazły się na liście podstawowych zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Z pisma nadesłanego przez Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach wynika, ze na „Liście podstawowych zadań rekomendowanych do dofinansowania mających na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg” znalazły się dwa kolejne zadania wnioskowane przez powiat skarżyski.

- Z otrzymanych informacji wynika, że nasz powiat może liczyć na dofinansowanie przebudowy przejść dla pieszych na dwóch skrzyżowaniach w Skarżysku-Kamiennej. Są to przejścia usytuowane na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Krasińskiego oraz na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Norwida – informuje starosta skarżyski Artur Berus. - W ramach przebudowy na tych przejściach planowana jest m.in. wymiana sygnalizacji świetlnej na acykliczną akomodacyjną, wymiana oznakowania poziomego, przebudowa chodników pomiędzy przejściami, przebudowa jezdni, a także wymiana nawierzchni chodnika na nową z elementami dla osób słabowidzących. Przejścia będą w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – dodaje starosta.

Na zadania w zakresie przebudowy przejść dla pieszych poprzez wymianę sygnalizacji świetlnej i oznakowania poziomego powiat już rozpoczął procedury związane z wyłonieniem wykonawców. Realizacja zadań planowana jest w 2022 r..  

Przypomnijmy: W lipcu br. powiat skarżyski na poprawę bezpieczeństwa pieszych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w naborze podstawowym pozyskał blisko 900 tys. zł dofinansowania na budowę i przebudowę łącznie sześciu przejść dla pieszych na drogach powiatowych usytuowanych w gminach Skarżysko-Kamienna, Bliżyn i Skarżysko Kościelne.

Skrzyżowanie al. Piłsudskiego z ul. Krasińskiego

 

Skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Norwida

 

Powiat Skarżyski/J.Jagiełło.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media