fbpx

Polecamy

Powiat skarżyski wybuduje cztery ronda na drogach w Skarżysku-Kamiennej

Powiat skarżyski w dwóch najbliższych latach planuje wybudować cztery ronda na skrzyżowaniach dróg w Skarżysku-Kamiennej. Ronda nie tylko usprawnią ruch w mieście ale jednocześnie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa pieszych mieszkańców miasta jak i uczestników ruchu drogowego. Poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatowych to jeden z głównych priorytetów władz powiatu skarżyskiego obecnej kadencji mówi starosta Artur Berus.

Samorząd powiatu skarżyskiego do 2023 r. w ramach inwestycji na drogach powiatowych w mieście Skarżysko-Kamienna zaplanował budowę m.in. czterech rond. Ronda powstaną na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Sokolej, przy skrzyżowaniu dróg ul. Towarowej z ul. 1-go Maja, na skrzyżowaniu ulicy Łyżwy z 1-go Maja oraz rondo turbinowe w ramach rozbudowy układu komunikacyjnego miasta.

Bezpieczne skrzyżowania, coraz lepszy stan dróg powiatowych to priorytety, którymi kieruje się nasz samorząd przy planowaniu inwestycji. Nasi mieszkańcy muszą być bezpieczni. Ronda to mniej kolizyjne skrzyżowania dlatego warto w nie inwestować – mówi starosta Artur Berus podkreślając, że powiat skarżyski angażując, na realizację inwestycji na drogach powiatowych, środki budżetowe także pozyskuje dodatkowe środki zewnętrzne.

Rondo na skrzyżowaniu ulicy Łyżwy z ul. 1-go Maja wybudowane zostanie w ramach realizacji zadania polegającego na rozbudowie drogi powiatowej ul. Łyżwy w Skarżysku-Kamienne wraz z budową chodnika ze zjazdami i odwodnieniem. Inwestycja o wartości blisko 4 mln zł, na którą powiat pozyskał 50% dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg rozpocznie się już w przyszłym roku. Zadanie bowiemm znalazło się na liście podstawowej zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach RFRD w 2022 r., podobnie jak przebudowa drogi powiatowej Sadek – Kierz Niedźwiedzi. 

Kolejne równie ważne rondo dla mieszkańców miasta realizowane będzie w ramach zadania pn. „Budowa skrzyżowania ulic Niepodległości i Sokolej wraz z obsługą komunikacyjną dwora PKP w Skarżysku-Kamiennej w formie ruchu okrężnego”. Zadanie o wartości 1 mln 400 tys. zł już jest przygotowane pod względem formalnym do realizacji.

Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej do końca bieżącego roku zostanie także przygotowany projekt na wykonanie ronda przy skrzyżowaniu dróg ul. Towarowej z ul. 1-go Maja. Koszt takiego projektu to 61 tys. zł. Kolejnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Ten etap planuje się wykonać w pierwszym kwartale 2022 r. planuje się natomiast uzyskać pozwolenie na budowę. Wartość tej inwestycji szacowana jest na kwotę 1 mln 400 tys. zł – informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej.

Przypominamy także, że trwa rozbudowa układu komunikacyjnego miasta Skarżyska-Kamiennej, która obejmuje budowę nowego wiaduktu nad torami kolejowymi wraz z rozbudową Al. Piłsudskiego na odcinku od  Al. Tysiąclecia PP do rejonu ul. Towarowej wraz ze skrzyżowaniami. W ramach tej inwestycji przy obecnym skrzyżowaniu z Al. Niepodległości wybudowane zostanie rondo turbinowe. Inwestycję prowadzi powiat skarżyski.

Będzie także bezpiecznie na dwóch skrzyżowaniach.  

- Dziś otrzymaliśmy także informację ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, że na liście podstawowej zadań rekomendowanych do dofinansowania mających na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w ramach RFRD dotyczącej naboru w roku 2021 znalazły się także do przebudowy dwa przejścia dla pieszych na skrzyżowaniach w Skarżysku-Kamiennej. Są to skrzyżowanie al. Piłsudskiego i ul. Krasińskiego oraz skrzyżowanie al. Piłsudskiego i ul. Norwida. Przebudowa tych przejść będzie polegać na wymianie sygnalizacji świetlnej i oznakowania poziomego – informuje starosta Artur Berus.


reklama


Projekt ronda na skrzyżowaniu ul. Łyżwy i ul. 1-go Maja w Skarżysku-Kamiennej

Projekt ronda na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Sokola w Skarżysku-Kamiennej

Projekt zagospodarowania terenu budowy ronda przy skrzyżowaniu dróg ul. Towarowej z ul. 1-go Maja w Skarżysku-Kamiennej

Wizualizacja ronda turbinowego przy obecnym skrzyżowaniu z Al. Niepodległości

Powiat Skarżyski/J.Jagiełło

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media