fbpx

Polecamy

Umowa na II etap remontu drogi powiatowej Gózd – Psary – Bodzentyn w gminie Łączna podpisana

Do końca bieżącego roku wykonany zostanie remont drogi powiatowej nr 0578T Gózd – Psary – Bodzentyn w gminie Łączna. W piątek 22 października władze powiatu skarżyskiego podpisały umowę z wykonawcą na realizację drugiego etapu zadania. Wyremontowanie kilometra drogi będzie kosztowało samorząd powiatu blisko 747 tys. złotych.

Remont drogi powiatowej nr 0587T na trasie Gózd – Psary – Bodzentyn w gminie Łączna wykona wybrane w drodze przetargu Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych FART z Kielc. Umowę z wykonawcą w obecności starosty Artura Berusa, wicestarosty Anny Leżańskiej i członka zarządu Tadeusza Bałchanowskiego podpisali przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych dyrektor Marek Czyż i główna księgowa Beata Czerczak oraz prezes firmy „Fart” Mirosław Szczukiewicz.

Jak zaznacza starosta Artur Berus droga ta jest w bardzo złym stanie więc jej remont poprawi nie tylko warunki jazdy ale przede wszystkim bezpieczeństwo ruchu.

W ramach prac wyremontowany zostanie kilometr drogi. Prace polegać będą na wykonaniu podbudowy z mieszkanki mineralno-cementowo-emulsyjnej MCE i ułożeniu nowych warstw bitumicznych. Pobocza zostaną ścięte i utwardzone kruszywem. Wykonane zostaną zjazdy publiczne na podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie oraz wymienione przepusty pod drogą i pod zjazdami.

Wartość zadania wynosi 746 923,04 zł. Środki na ten cel zostały wygospodarowane z budżetu powiatu

Jak informuje Wykonawca prace przygotowawcze do wejścia na drogę już trwają, a remont rozpocznie się w listopadzie. Zakończenie prac planowane jest na grudzień 2021 r..


reklama


       

J.Jagiełło/Powiat Skarżyski

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media