fbpx

Polecamy

Powiat przekazał sprzęt i środki ochrony osobistej do Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej

W piątek, 3 września starosta Artur Berus w imieniu Zarządu Powiatu Skarżyskiego przekazał do Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej sprzęt oraz środki ochrony osobistej do przeciwdziałania oraz ograniczania skutków pandemii Covid-19. Do skarżyskich funkcjonariuszy trafiły mobilne urządzenia do dezynfekcji powietrza, bramka do pomiaru temperatury, bezdotykowe dystrybutory do płynów do dezynfekcji oraz maski FFP2 i rękawice.

Do Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej przekazano łącznie 5 tys. szt. rękawic, 1500 szt. masek FFP2, sześć bezdotykowych dystrybutorów do płynów do dezynfekcji, dwa mobilne urządzenia do dezynfekcji powietrza oraz bramka do pomiaru temperatury. Z przekazanego sprzętu będą korzystać zarówno funkcjonariusze policji w swojej codziennej pracy jak i interesanci załatwiający sprawy w komisariacie.

Do skarżyskiej Komendy Policji przekazaliśmy sprzęt oraz środki ochrony osobistej za blisko 25 tys. zł.. Są to kolejne materiały zakupione z realizowanego przez samorząd powiatu skarżyskiego projektu „Stop koronawirusowi!...”, na który pozyskaliśmy pieniądze z Unii Europejskiej w ramach RPO WŚ na lata 2014-2020. Jest to jedno z działań samorządu powiatu skarżyskiego podjętych w walce z koronawirusem, które umożliwiło nam zabezpieczyć gminy, starostwo oraz jednostki powiatowe w niezbędne środki w walce z pandemią – mówi starosta Artur Berus dodając, że wsparcie policji, która odgrywa szczególną rolę w walce z epidemią, jest istotne. To funkcjonariusze bowiem niejednokrotnie realizują czynności związane z koronawirusem na tzw. pierwszej linii.

Powiat skarżyski w ramach realizacji programu „Stop koronawirusowi!...” od 2020 r. zakupił dla gmin i jednostek powiatowych sprzęt oraz środki ochrony osobistej za ponad 2 mln 670 tys. zł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media