fbpx

Polecamy

Przedszkolaki z wizytą w starostwie (ZDJĘCIA)

Gdzie urzęduje Starosta Skarżyski wraz z Zarządem Powiatu? Kto dba o organizację pracy w urzędzie i o finanse publiczne? Gdzie można wyrobić prawo jazdy i jak zarejestrować samochód lub inny pojazd? - odpowiedź na te i inne pytania uzyskały przedszkolaki z przedszkola naukowego Mini College w Skarżysku, które z opiekunami gościły w ubiegłym tygodniu w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. Wizyta dzieci w starostwie była miłym przerywnikiem w codziennej pracy urzędniczej.

Małych gości powitali starosta Artur Berus i wicestarosta Anna Leżańska. Przedszkolaki zostały zaproszone do gabinetu starosty gdzie m.in. mogły zasiąść przy jego biurku, dowiedzieć się jak wygląda herb i flaga powiatu skarżyskiego oraz jakie dokumenty podpisują starostowie. Dzieci obejrzały również zgromadzone w gabinecie starosty zwycięskie puchary, które powiat skarżyski otrzymał w ramach udziału zarówno w zawodach sportowych, jak i innych konkursach związanych ze specyfiką urzędu.

W ramach wizyty dzieci odwiedziły także sekretarz powiatu Małgorzatę Nosowicz, która m.in. dba o dobrą organizację pracy w starostwie oraz skarbnika Urszulę Wronę, która wraz z wydziałem finansowym dba o prawidłowe zarządzanie finansami publicznymi powiatu.  

Przedszkolaki zwiedziły jeden z najbardziej obleganych przez klientów Wydział Komunikacji i Transportu, w którym mogły zobaczyć czym różnią się tablice rejestracyjne zwyczajnych pojazdów, pojazdów zabytkowych, elektrycznych i jednośladów. Zobaczyły także gdzie w przyszłości będą mogły wyrobić sobie prawo jazdy oraz dowiedziały się kiedy taki dokument jest wydawany. Odwiedziły także naczelnika wydziału Dariusza Zarychtę.

Na pamiątkę wizyty w starostwie otrzymały od Zarządu Powiatu Skarżyskiego drobne upominki, czekolady oraz książki pt. „Niezwykłe podróże - wierszowany przewodnik po Unii Europejskiej”. Starosta Artur Berus przekazał także dla przedszkola grę planszową oraz obrazek z Kubusiem Puchatkiem, który wylicytował na jednej z aukcji na rzecz skarżyskiego domu dziecka „Przystań”.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media