fbpx

Polecamy

Rozśpiewany Letni Marszobieg Powiatowy

W miniony weekend odbył się Letni Marszobieg Powiatowy. Impreza turystyczno-kulturalna rozpoczęła się na Wykusie, skąd ponad 100 osób wyruszyło leśnymi drogami na trasę prowadzącą do Wiejskiego Domu Kultury w Mostkach.

Na mecie marszobiegu, która przygotowana została na placu WDK w Mostkach na każdego uczestnika czekał gorący poczęstunek oraz woda. Dzięki wypożyczanym kocom każdy mógł poczuć piknikową atmosferę, którą umilały piosenki wykonywane przez Marka Stępnia z Koła Gospodyń Wiejskich Jaworzanki. Do wspólnego śpiewania znanych polskich utworów zachęcały Wicestarosta Anna Leżańska i Członek Zarządu Powiatu Katarzyna Bilska.

Istotnym elementem tej edycji marszobiegu była promocja twórczości Lucyny Kozłowskiej, specjalizującej się w wycinankarstwie. W zorganizowanych warsztatach z tej niełatwej sztuki, uczestniczyły zarówno dzieci jak i dorośli. Swoich sił można było spróbować także w warsztatach z rzeźby w drzewie, które poprowadził Andrzej Kozłowski, mąż Pani Lucyny.

Przedstawiciele Zarządu Powiatu z okazji 25-lecia pracy artystycznej Lucyny Kozłowskiej oraz 50-letnia pracy artystycznej Andrzeja Kozłowskiego, wręczyli artystom prototyp lampki nocnej z motywem wycinanki przygotowany przez Karolinę Gałczyńską-Szymczyk. Podczas marszobiegu dostępna była również wystawa prac Lucyny Kozłowskiej.

Zabawy przygotowano także dla najmłodszych uczestników marszobiegu. Gry i konkursy były okazją do wygrania wielu ciekawych nagród.

- Szczególne podziękowania należą się dla Pana Grzegorza Michnowskiego, kierownika WDK w Mostkach, który ugościł nas i wsparł w organizacji Letniego Marszobiegu Powiatowego – przyznała podczas imprezy Katarzyna Bilska, Członek Zarządu Powiatu. – Dziękujemy także Strzeleckiej Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej, która zadbała o bezpieczeństwo uczestników rajdu.


reklama


Ł.Wisowaty/Powiat Skarżyski

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media