fbpx

Polecamy

Szpital otrzymał od powiatu mobilny aparat RTG z ramieniem C

Szpital powiatowy w Skarżysku-Kamiennej otrzymał mobilny aparat RTG z ramieniem C. Sprzęt dyrekcji i personelowi placówki oficjalnie przekazali w środę, 26 maja starosta skarżyski Artur Berus oraz członkowie zarządu powiatu Katarzyna Bilska i Adam Ciok. Nowoczesny aparat, który służy do śródoperacyjnego monitorowania stanu pacjenta to kolejny sprzęt medyczny zakupiony przez powiat skarżyski w ramach realizacji projektu „Stop koronawirusowi – przeciwdziałanie i zapobieganie skutkom pandemii COVID – 19 na terenie Powiatu Skarżyskiego”. 

Nowy aparat RTG z ramieniem C to kolejny sprzęt, który wzbogaci wyposażenie szpitala powiatowego w sprzęt medyczny. Aparat do śródoperacyjnego monitorowania stanu pacjenta został zakupiony przez powiat skarżyski za kwotę prawie 259 tys. zł, w ramach realizacji projektu unijnego „Stop koronawirusowi”.

Cieszę się, że oprócz wspaniałej, dobrej kadry nasz szpital wzbogaca się o nowy sprzęt. Wiem, że dzisiaj do tych nowości technologicznych w procesie leczenia potrzebny jest nowoczesny sprzęt medyczny – zaznaczył starosta Artur Berus podczas przekazania aparatu RTG z ramieniem C dla szpitala. 

Przedstawiciele Zarządu Powiatu Skarżyskiego nowy aparat przekazali szpitalowi przy udziale dyrektora szpitala Leszka Lepiarza oraz kierownika Oddziału Urazowo-Ortopedycznego Jana Gajdy, radnego powiatu, który zabiegał o jego zakup. Dotychczasowy aparat RTG z ramieniem C, który był na wyposażeniu skarżyskiego szpitala od 2005 r. coraz częściej ulegał awarii, dlatego zakup nowego był niezbędny.

Aparat ten przy operacjach ortopedycznych służy do kontroli rentgenowskiej. To powoduje, że my nie musimy głęboko otwierać dojść do złamania, tylko robimy pod kontrolą niewielkie cięcia, co pozwala na szybsze gojenie rany, szybszy powrót pacjenta do zdrowia i mniejsze powikłania – wyjaśnił lek. ortopeda Jan Gajda, kierownik Oddziału Urazowo-Ortopedycznego w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. - W tej chwili nie ma nowoczesnej ortopedii bez tego aparatu, dlatego bardzo serdecznie dziękuję panu Staroście i Zarządowi Powiatu za przychylenie się do mojej prośby. Z naszej strony postaramy się żeby oddział funkcjonował jak najlepiej – dodał ortopeda.         

Podziękowanie dla Starosty, Zarządu i Rady Powiatu za udzielone wsparcie dla szpitala na ręce starosty Artura Berusa przekazał dyrektor jednostki Leszek Lepiarz.

Mnie pozostaje podziękować panu Staroście, Zarządowi i Radzie Powiatu za to, że wspierają nasz szpital, dzięki czemu bogacimy się o nowy rodzaj sprzętu, co pozwala lekarzom naszego szpitala bardzo precyzyjnie dokonywać tu różnych zabiegów – zaznaczył dyrektor Leszek Lepiarz.  

Powiat skarżyski w ramach realizacji unijnego projektu „Stop koronawirusowi” wspiera wszystkie swoje jednostki służby zdrowia.

- To bardzo potrzebne wsparcie. Dzięki niemu wzrasta jakość udzielanych świadczeń pacjentom w naszych jednostkach służby zdrowia. W ramach realizacji projektu do tej pory do powiatowych jednostek służby zdrowia trafił sprzęt medyczny za blisko 1,5 mln zł, w tym do szpitala za prawie 300 tys. zł – informuje członek zarządu powiatu Adam Ciok podkreślając, że Zarząd i Rada Powiatu Skarżyskiego zawsze stara się odpowiadać na potrzeby powiatowych jednostek służby zdrowia, ponieważ najważniejsze jest leczenie pacjentów na jak najwyższym poziomie.

Jednym z priorytetowych działań podejmowanych przez Zarząd Powiatu Skarżyskiego jest pozyskiwanie środków unijnych, dzięki którym nasze jednostki mogą się rozwijać, a tym samym świadczyć mieszkańcom naszego powiatu usługi na miarę ich oczekiwań – dodaje członek zarządu Katarzyna Bilska.

Powiat skarżyski na wsparcie środkami ochrony indywidualnej i niezbędnym sprzętem Szpitala Powiatowego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej w walce z COVID-19, w ramach środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 pozyskanych na realizację projektu „Stop koronawirusowi”, przeznaczy łącznie 1 mln 800 tys. zł. Wartość całego projektu wynosi ponad 3,5 mln zł przy czym blisko 3 mln zł stanowi unijne dofinansowanie. 


reklama


       

J.Jagiełło/Powiat Skarżyski

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media