fbpx

Polecamy

Rozmawiali o perspektywie współpracy powiatów skarżyskiego i starachowickiego

O współpracy w zakresie szeroko rozumianego rozwoju rozmawiali, w piątek, 21 maja starostowie dwóch powiatów: skarżyskiego i starachowickiego.

Starosta skarżyski Artur Berus i wicestarosta Anna Leżańska gościli w miniony piątek starostę starachowickiego Piotra Babickiego. Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej włodarze obu powiatów rozmawiali między innymi o podjęciu wspólnych działań mających na celu skuteczne wykorzystanie środków unijnych w nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027, które finalnie mogą wpłynąć na rozwój obu regionów.

Województwo świętokrzyskie w nowej perspektywie stawia przede wszystkim na konkurencyjną gospodarkę, region przyjazny dla środowiska, dostępność komunikacyjną, działania w zakresie zdrowia, edukacji, infrastruktury w turystykę i kulturę oraz tworzenie dla mieszkańców regionu przyjaznej przestrzeni. Te obszary, ze względu na usytuowanie geograficzne oraz zbliżone uwarunkowania gospodarczo-społeczne, są także istotne dla rozwoju północnej części województwa, do których należą powiaty skarżyski i starachowicki. Dlatego też już teraz władze obu samorządów powiatowych zamierzają szukać wspólnych inicjatyw, które będą służyć mieszkańcom obu powiatów oraz  ich rozwojowi. Jak podkreślają starostowie wspólne projekty o zasięgu ponadregionalnym to zarówno większa szansa na własny wkład finansowy, jak i na skuteczne pozyskanie środków unijnych


reklama


 

Warto podkreślić, iż powiaty skarżyski i starachowicki w przeszłości już udowodniły, że wspólne idee i zamierzenia połączone w projekty unijne pozytywnie wpływają na rozwój obu powiatów. Między innymi w latach 2010-2015 realizowany był wspólny projekt, promujący walory przyrodnicze i historyczne regionu oraz wyjątkową ofertę turystyczną regionu, pn. „Nad Czarną i Kamienną – nieodkryte piękno województwa świętokrzyskiego”, a obecnie realizowany jest wspólny projekt „E-geodezja”.  

J.Jagiełło/Powiat Skarżyski

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media