fbpx

Polecamy

Powiat skarżyski przebuduje drogę w gminie Łączna z ponad milionowym dofinansowanie z RFRD

Ponad 1 mln 124 tys. zł pozyskał powiat skarżyski na II etap przebudowy drogi powiatowej w miejscowości Występa w gminie Łączna. Pozyskane środki pochodzą Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.  W czwartek, 6 maja starosta Artur Berus, członek zarządu powiatu Tadeusz Bałchanowski i skarbnik Urszula Wrona podpisali z wojewodą świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem umowę na dofinansowanie zadania.

– Jest to kolejna inwestycja drogowa z dofinansowaniem rządowym, którą będzie realizował powiat skarżyski. Mieszkańcy Występy długo wyczekiwali na ten remont. Tym bardziej cieszy fakt, że wspólnie z samorządem gminy Łączna przy wsparciu rządowym będziemy mogli jeszcze w tym roku zrealizować inwestycję, która ułatwi społeczności gminy bezpieczną komunikację – mówi starosta Artur Berus nie ukrywając zadowolenia z pozyskanego dofinansowania. Droga w Występie bezwzględnie wymaga gruntownego remontu, ponieważ obecnie jest w bardzo złym stanie technicznym. Jej nawierzchnia ma liczne uszkodzenia i spękania – dodaje starosta.

W ramach zadania pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 0593T w miejscowości Występa gmina Łączna - etap II" przebudowany zostanie  odcinek o dł. 614 m. wraz z poszerzeniem jezdni, wykonaniem utwardzonych obustronne poboczy oraz nowej nawierzchni bitumicznej. Ponadto na przebudowywanym odcinku wykonane zostaną m.in. zjazdy na posesję z kostki brukowej, odwodnienie, budowa kanału technologicznego oraz oznakowanie pionowe i poziome.

Wartość inwestycji szacowana jest na kwotę w wysokości 2 248 656,00 z czego 50% wartości czyli 1 124 328,00 zł pokryte zostanie z pozyskanych środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Drugie tyle sfinansują powiat skarżyski i gmina Łączna. 

Termin zakończenia realizacji zadania przewidywany jest na koniec października br..


reklama


   

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media