fbpx

Polecamy

Powiat ubiega się o dofinansowanie 6 zadań w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

O blisko 900 tys. zł dofinansowania ubiega się powiat skarżyski na realizację 6 zadań mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych wraz z poprawą jakości życia mieszkańców w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wnioski, złożone przez samorząd do ogłoszonego przez Wojewodę Świętokrzyskiego konkursu, dotyczą skrzyżowań i przejść dla pieszych na terenach gmin Skarżysko-Kamienna, Bliżyn, Suchedniów i Skarżysko Kościelne.

Każda nasza inwestycja w powiatową infrastrukturę drogową to zarówno poprawa jakości dróg jak i zwiększenie bezpieczeństwa ich użytkowników. Chcemy, aby nasze drogi były w pełni bezpieczne i przystosowane do obecnych standardów. Do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg złożyliśmy sześć wniosków. Jeśli uzyskamy wsparcie finansowe będziemy mogli poprawić bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych usytuowanych w gminach naszego powiatu – informuje starosta Artur Berus.

Powiat skarżyski, w ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg, złożył 6 wniosków na 6 zadań obejmujących skrzyżowania i przejścia dla pieszych na terenach gmin Skarżysko-Kamienna, Bliżyn, Suchedniów i Skarżysko Kościelne. Zadania obejmują m.in. doświetlenie przejść dla pieszych, wykonanie aktywnych znaków D-6 z panelami fotowoltaicznymi, montaż radarowych wyświetlaczy prędkości, montaż pasów wibracyjnych, przebudowę dojść i przejść dla pieszych, wymianę nawierzchni drogi łącznie na ok. 100 m, wykonanie poziomego oznakowania jezdni czy montaż płytek ostrzegawczych i kierunkowych do przejść dla pieszych.


reklama


- Do każdego zadania wykonano na podstawie danych z Powiatowej Komendy Policji zestawienie zdarzeń drogowych najczęściej występujących na poszczególnych przejściach i skrzyżowaniach. Ponadto w ramach wnioskowanych zadań planujemy zamontowanie dodatkowego oświetlenia na tych przejściach gdzie nie ma dobrego oświetlenia ulicznego - informuje dyrektor ZDP w Skarżysku-Kamiennej Marek Czyż i jak dodaje - aktywne znaki zasilane będą panelami fotowoltaicznymi.

Wykaz zadań o dofinansowanie mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych wraz z poprawą jakości życia mieszkańców złożonych przez powiat skarżyski w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg:

1. Przebudowa przejścia dla pieszych ul. 1-go Maja w Skarżysku-Kamiennej.

2. Przebudowa przejścia dla pieszych ul. Bugaj w Suchedniowie.

3. Przebudowa przejścia dla pieszych ul. Żeromskiego w Majkowie gm. Skarżysko Kościelne.

4. Budowa przejścia dla pieszych w miejscowości Sorbin gmina Bliżyn.

5. Przebudowa przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu dróg powiatowych Nr 0437T i Nr 0446T w miejscowości Nowy Odrowqżek gmina Bliżyn.

6. Przebudowa przejścia dla pieszych polegająca na doświetleniu wraz z zainstalowaniem radarowego wyświetlacza prędkości w miejscowości Grzybowa Góra ul. Świętokrzyska.

Wartość zadań ujętych we wnioskach o dofinansowanie wynosi prawie 1,1 mln zł. Powiat na ich realizację ubiega się o blisko 900 tys. zł dofinansowania.

Na dofinansowanie w 2021 r. zadań w ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg dla województwa świętokrzyskiego przeznaczono 28.017.279,50 zł. Zgodnie z wytycznymi, ogłoszonego przez Wojewodę Świętokrzyskiego, naboru wniosków o dofinansowanie realizowanych zadań w bieżącym roku, wynika, że na zadania powiatowe przeznaczona została kwota 16.810.367,70 zł. Dofinansowanie jednego zadania (jednego przejścia dla pieszych) może wynieść do 200 tys. zł.

J.Jagiełło/Powiat Skarżyski

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media