fbpx

Polecamy

Blisko 7 mln zł pozyskał, w ramach RPO WŚ, powiat skarżyski na projekt partnerski e-Geodezja

Do końca listopada bieżącego roku materiały zgromadzone w zasobach geodezyjnych powiatów skarżyskiego, koneckiego i starachowickiego zostaną przetworzone z wersji papierowej do postaci elektronicznej. Proces ten realizowany będzie w ramach partnerskiego projektu „e-Geodezja cyfrowy zasób Województwa Świętokrzyskiego”, którego liderem jest powiat skarżyski. Umowę z Wykonawcą na digitalizację i opis metadanymi, materiałów zgromadzonych w zasobach geodezyjnych trzech powiatów, podpisali starosta Artur Berus i wicestarosta Anna Leżańska. Zadanie za kwotę ponad 1,2 mln zł zrealizuje firma Top – Info Sp. z o.o. z Kielc. Powiat skarżyski, na realizację projektu e-Geodezja, pozyskał ze środków unijnych blisko 7 mln złotych.

Projekt „e-Geodezja cyfrowy zasób Województwa Świętokrzyskiego”, którego liderem jest powiat Skarżyski realizowany jest w partnerstwie trzech powiatów: skarżyskiego, koneckiego i starachowickiego. Projekt przewiduje wszelkie działania mające na celu uruchomienie e-usług pozwalających na udostępnianie materiałów zasobu geodezyjnego osobom fizycznym i prawnym.

W ramach projektu zaplanowano m.in.:  

  • Rozbudowę Geoportalu o dodatkowe e-usługi oraz znaczące podniesienie dojrzałości istniejących e-usług;
  • Digitalizację i opis metadanymi materiałów zgromadzonych w zasobach geodezyjnych (łącznie 3 734 383 szt. dokumentów) celem ich udostępniania dla procesów e-usług, udostępnionych zostanie 2 388 200 szt. dokumentów;
  • Modernizację bazy EGIB w powiatach skarżyskim i starachowickim oraz założenie bazy danych GESUT, BDOT500 w powiecie starachowickim;
  • Modernizację IT w powiecie koneckim.

Jednym z elementów realizacji projektu e-Geodezja jest wykonanie zadania pn. „Digitalizacja i opis metadanym materiałów zgromadzonych w zasobie geodezyjnym w Powiecie Skarżyskim, Powiecie Koneckim i Powiecie Starachowickim”. Samorząd powiatu skarżyskiego, jako lider projektu, wyłonił w drodze przetargu nieograniczonego wykonawcę i 22 lutego podpisał umowę na realizację tego zadania.

Podstawowym celem digitalizacji i opisu metadanym materiałów zgromadzonych w zasobach geodezyjnych w partnerskich powiatach jest przede wszystkim usprawnienie i ułatwienie wykonywania prac geodezyjnych dla jednostek wykonawstwa geodezyjnego, poprzez przetworzenie dokumentacji papierowej PZGiK do postaci elektronicznej, aktualizacja bazy danych rejestrów przestrzennych Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego zgromadzonych w Powiatowych Ośrodkach Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej partnerskich powiatów uwzględniającej opracowanie danych przestrzennych, opisowych i ich integracje z obiektami baz danych PZGiK, a także opracowanie metodyki digitalizacji bieżącego zasobu, wraz z dostarczeniem i wdrożeniem dedykowanego narzędzia wspomagającego proces bieżącej digitalizacji.

Zadanie, zgodnie z podpisaną umową, zrealizuje firma Top – Info Sp. z o.o. z Kielc za kwotę 1.202.079,00 zł, z której kwota w wysokości 1.021.767,15 zł stanowi dofinansowanie unijne, a 180.311,85 zł to koszt własny powiatów.  

Projekt „e-Geodezja cyfrowy zasób Województwa Świętokrzyskiego” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 7.1 „Rozwoju e-społeczeństwa” Osi 7 „Sprawne usługi publiczne” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi 6.833.273,00 zł, z czego 85% środków stanowi dofinansowanie unijne, a pozostałe 15 % to wkład finansowy zapewniony przez powiaty skarżyski, starachowicki i konecki.


reklama


   

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media