fbpx

Polecamy

Powiat zakupił kolejny sprzęt medyczny

Powiat skarżyski zakupił kolejny sprzęt medyczny - aparat USG z głowicą do klatki piersiowej i płuc. Jest to kolejna dobra wiadomość dla pacjentów powiatowych jednostek zdrowia, którzy będą mogli być diagnozowani na nowoczesnym sprzęcie medycznym. Nowy ultrasonograf trafił do Międzyzakładowego Ośrodka Medycyny Pracy w Skarżysku-Kamiennej. We wtorek, 16 lutego starosta Artur Berus i sekretarz powiatu Małgorzata Nosowicz oficjalnie przekazali nowy sprzęt dyrektor MOMP Małgorzacie Śmiałek.

Sprzęt za blisko 80 tys. zł został zakupiony w ramach unijnego projektu „Stop koronawirusowi”.

Cieszymy się, że nasze placówki wzbogacają się o sprzęt medyczny, dzięki czemu służby medyczne, w konsekwencji, jeszcze skuteczniej, lepiej będą mogły leczyć naszych mieszkańców powiatu skarżyskiego – mówi starosta Artur Berus.

Nowy ultrasonograf ułatwi lekarzom MOMP szeroką diagnostykę. Sprzęt ten będzie także wykorzystywany w diagnostyce osób, które przeszły COVID-19, po to, aby móc wykryć i zdiagnozować konsekwencje zdrowotne przebytego zakażenia.  

- Jest to nowoczesny ultrasonograf, który będzie służył mieszkańcom powiatu i pacjentom MOMP. Jest to aparat, którym można wykonać badanie - jamy brzusznej, Dopplera, kończyn dolnych naczyń szyjnych czy tarczycy, a dodatkowo można nim wykonać także badanie płuc, co jest szczególnie ważne teraz, kiedy mamy takie powikłania po covidzie – mówi dyrektor MOMP Małgorzata Śmiałek podkreślając, że to nie jedyne wsparcie otrzymanie przez powiat.

Mamy przekazaną także bardzo dużą ilość środków ochrony osobistej, co jest bardzo w tej chwili potrzebne. Otrzymaliśmy także nowy sterylizator oraz nowe leżanki do gabinetów lekarskich i pielęgniarskich. To sporo sprzętu, który przyda się pacjentom - zaznacza dyrektor Śmiałek. - Mamy wielu chorych pacjentów ze specjalistyki, zaczynamy teraz szczepienia przeciwko COVID-19, więc te środki są szczególnie istotne dla naszej placówki. Bez nich nie bylibyśmy w stanie normalnie pracować i przyjmować pacjentów – dodaje, dziękując samorządowi za wsparcie przekazane placówce.

Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej projekt „Stop koronawirusowi” realizuje od lipca 2020 r. jest to projekt finansowany ze środków unijnych w ramach programu RPO WŚ.

Od początku realizacji projektu „Stop koronawirusowi” podpisaliśmy ponad 30 umów na dostawę różnego rodzaju asortymentu. Ja przypomnę, są to przede wszystkim środki ochrony osobistej – wszelkiego rodzaju płyny do dezynfekcji, maseczki, fartuchy ochronne, ale również realizujemy zamówienia na sprzęt medyczny – informuje sekretarz powiatu Małgorzata Nosowicz. – Tym projektem zostały objęte powiatowe placówki medyczne – szpital, MOMP i OLK. Kwota, którą planujemy przeznaczyć na zakup sprzętu medycznego dla tych trzech placówek to ponad 500 tys. zł. Myślę, że dzięki tej pomocy ze strony powiatu skarżyskiego poprawi się dostęp do placówek medycznych i jednocześnie też jakość usług medycznych – dodaje sekretarz.      


reklama


        

J.Jagiełło/Powiat Skarżyski

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media