fbpx

Polecamy

Powiat zakupił samochód do przewozu mieszkańców DPS „Centrum Seniora”

Mieszkańcy DPS „Centrum Seniora” w Skarżysku-Kamiennej mogą już korzystać z nowego 9-cio osobowego, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, samochodu zakupionego przez powiat skarżyski w ramach środków pozyskanych z PFRON z „Programu wyrównywania różnic miedzy regionami III w obszarze D". W piątek, 6 listopada przedstawiciele zarządu powiatu – starosta Artur Berus, wicestarosta Anna Leżańska, członkowie Tadeusz Bałchanowski i Adam Ciok symbolicznym uroczystym przecięciem wstęgi przekazali samochód marki Ford Custom Kombi mieszkańcom DPS. Pojazd zakupiony został za kwotę 158,5 tys. zł.

W uroczystym przekazaniu i poświęceniu nowego pojazdu uczestniczyli senator RP Krzysztof Słoń, dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego PFRON Andrzej Michalski, dyrektor DPS Agnieszka Herbuś, kierownik  Zespołu ds. Polityki Społecznej i Senioralnej starostwa powiatowego Edyta Ucińska oraz mieszkańcy Centrum Seniora.  

Nowy pojazd to 9-osobowy bus marki Ford Custom Kombi, który dzięki specjalnemu wyposażeniu jak m.in. najazdowa rampa składana z bieżnią antypoślizgową czy pasy mocujące jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jego koszt wyniósł 158,5 tys. zł, z czego blisko 72 tys. zł to wkład własny powiatu, a ponad 86,7 tys. zł stanowi dofinansowanie pozyskane ze środków PFRON w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami”.

Dzięki temu zakupowi w znacznym stopniu poprawi się jakość usług świadczonych na rzecz mieszkańców DPS „Centrum Seniora”, którzy regularnie muszą być dowożeni na przykład do lekarzy specjalistów – mówił starosta Artur Berus dziękując dyrektorowi PFRON Andrzejowi Michalskiemu za przyznane dofinansowanie. Podkreślił także, że powiat skarżyski skutecznie pozyskuje środki nie tylko w ramach programu wyrównywania różnic między regionami. - Na ukończeniu jest już kolejna inwestycja powiatowa - budowa windy dla osób niepełnosprawnych w budynku starostwa powiatowego przy placu Floriańskim, która realizowana jest właśnie także z pieniędzy pozyskanych z PFRON w ramach likwidacji barier architektonicznych – dodał starosta.

Dom Pomocy Społecznej „Centrum Seniora” w Skarżysku-Kamiennej jest najnowszą jednostką powiatu skarżyskiego. Działa od 2019 r.. Oferuje 30 miejsc stałego pobytu całodobowego i 30 miejsc krótkookresowego całodobowego pobytu opiekuńczego w postaci mieszkań chronionych dla osób niesamodzielnych, które ze względu na wiek, niepełnosprawność lub chorobę potrzebują wsparcia w funkcjonowaniu w codziennym życiu, ale nie wymagają usług w zakresie świadczonym przez jednostkę pobytu długoterminowego.


reklama


                                                   

J.Jagiełło/foto: M.Sikora SpottedSkarzysko

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media