fbpx

Polecamy

Powiat wspiera Domy Pomocy Społecznej

Powiat Skarżyski pozyskał niemal pół miliona złotych w ramach projektu „Bezpieczna Przyszłość”. Środki przeznaczone zostaną na wsparcie Domów Pomocy Społecznej przy ul. Spornej i ul. Ekonomii w walce z epidemią COVID-19.

We wtorek 8 września 2020r. starosta skarżyski Artur Berus, wicestarosta Anna Leżańska oraz skarbnik powiatu Bogusława Wilczyńska podpisali umowę z przedstawicielami Zarządu Województwa Świętokrzyskiego – marszałkiem Andrzejem Bętkowskim i wicemarszałkiem Renatą Janik, w ramach której skarżyski samorząd otrzyma 482.133,92 zł. Środki te przeznaczone zostaną na wsparcie dwóch domów pomocy społecznej działających na terenie Skarżyska. Pozyskane przez powiat skarżyski fundusze posłużą pracownikom oraz podopiecznym miejscowych DPS-ów w likwidowaniu zagrożeń płynących z pandemii koronawirusa.

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że w grupie najbardziej narażonych na najpoważniejsze konsekwencje zachorowania na COVID-19 włącznie z zagrożeniem życia, znajdują się seniorzy. Pragniemy, aby podopieczni przebywający w naszych domach pomocy społecznej mogli czuć się bezpiecznie – mówi starosta skarżyski Artur Berus. - Dzięki pozyskanym przez nas funduszom, będziemy w stanie zapewnić to bezpieczeństwo na jak najwyższym poziomie – podkreśla starosta.

Dodatkowa kwota w budżecie powiatu pozwoli na zakup środków ochrony indywidualnej oraz sprzętu i wyposażenia dla Domów Pomocy Społecznej przy ul. Spornej i przy ul. Ekonomii, które niezbędne są w czasach pandemii do skutecznego zabezpieczenia pensjonariuszy i pracowników przed zakażeniem wirusem. Część pozyskanej kwoty przeznaczona zostanie także na dodatkowe wynagrodzenie dla pracowników, zatrudnionych przy sprawowaniu opieki i wsparcia nad mieszkańcami DPS oraz na zakup usług umożliwiających dostosowanie organizacji pracy w DPS do wytycznych związanych z trwającą pandemią COVID-19.

Grant na wspieranie domów pomocy społecznej w walce z epidemią COVID-19 pozyskany został w ramach projektu „Bezpieczna Przyszłość”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.


reklama


  

Ł.Wisowaty/Powiat Skarżyski

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media