fbpx

Polecamy

Powiat wynegocjował nową nawierzchnię na al. Piłsudskiego w Skarżysku

Od soboty na alei Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej wykonywana jest nowa nawierzchnia prawego pasa jezdni. Prace te realizowane są zgodnie z ustaleniami zawartymi pomiędzy samorządem powiatu skarżyskiego a firmą Budimex S.A..

W poniedziałek przedstawiciele powiatu – starosta Artur Berus, wicestarosta Anna Leżańska, członek zarządu Tadeusz Bałchanowski i dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Czyż sprawdzali postęp prac na drodze powiatowej. W ramach modernizacji nawierzchni wykonano frezowanie korekcyjne oraz nową nakładkę z betonu asfaltowego na odcinku al. Piłsudskiego od S7 do skrzyżowania drogi z ul. Krasińskiego.

- Nowa nawierzchnia wykonana została zgodnie z porozumieniem, które wypracował Zarząd Powiatu Skarżyskiego i Zarząd Dróg Powiatowych z firmą Budimex. Prace te zrealizowano bez wkładu finansowego powiatu, z czego ogromnie się cieszę. Staramy się jak najwięcej pozyskiwać środków zewnętrznych na nasze inwestycje, po to aby móc więcej pieniędzy z budżetu przeznaczać na realizację kolejnych zadań istotnych dla mieszkańców powiatu – mówi starosta Artur Berus.

Firma jeszcze dziś uprzątnie drogę, a w najbliższych dniach Zarząd Dróg Powiatowych wykona regulację studzienek i oznakowanie poziome na odnowionym pasie al. Piłsudskiego.

J.Jagiełło/Powiat Skarżyski

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media