fbpx

Polecamy

Wspólnie wyremontowali drogę łączącą powiaty skarżyski i kielecki

W piątek, 29 listopada przedstawiciele samorządu powiatu skarżyskiego – wicestarosta Anna Leżańska, członek zarządu Tadeusz Bałchanowski oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Czyż wzięli udział w odbiorze wyremontowanego odcinka drogi znajdującej się na granicy powiatów: skarżyskiego i kieleckiego łączącej gminy Łączna i Zagnańsk. Remont drogi powiatowej 0307 T na odcinku Zalezianka – Belno to wspólna inwestycja zrealizowana w ramach porozumienia zawartego pomiędzy czterema samorządami – Powiatem Skarżyskim, Gminą Łączna, Gminą Zagnańsk i Powiatem Kieleckim, które partycypowały w kosztach.

– Nie jest to nasza pierwsza inwestycja realizowana w partnerstwie. Taka forma współpracy między samorządami gwarantuje, przy niewielkich nakładach finansowych, wykonanie inwestycji służących mieszkańcom - podkreśliła wicestarosta Anna Leżańska, dziękując w imieniu mieszkańców i władz powiatu skarżyskiego za owocną współpracę zaangażowanym w inwestycję samorządom.

W ramach porozumienia wyremontowano drogę na długości 240 m. Prace objęły wykonanie podbudowy, nawierzchni bitumicznej z warstwą ścieralną i wiążącą. Umocniono pobocza o szerokości 1 m materiałem kamiennym. Wartość całej inwestycji wyniosła ponad 210 tys. złotych.

W odbiorze obok przedstawicieli samorządu powiatu skarżyskiego udział wzięli przedstawiciele powiatu kieleckiego, gminy Zagnańsk oraz senator Krzysztof Słoń.

- Ta droga łączy ludzi, łączy powiaty, łączy gminy. Bardzo się cieszę, że współpraca samorządów doprowadziła do tego, że dziś możemy się cieszyć wyremontowanym odcinkiem drogi. Posłuży ona mieszkańcom przyczyniając się do tego, ze będzie im się żyło i lepiej i bezpieczniej – mówił senator Krzysztof Słoń.

Prace remontowe wykonał Zakład Robót Drogowych DUKT Sp. z o.o. z Nowin.

J.Jagiełło/Powiat Skarżyski

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media