fbpx

Polecamy

Powstanie chodnik na ul. Książęcej w Skarżysku-Kamiennej. Powiat Skarżyski podpisał umowę z wykonawcą

Już w najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z realizacją zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 0553T ul. Książęca w miejscowości Skarżysko-Kamienna polegająca na wykonaniu chodnika wraz z odwodnieniem”. Ta długo wyczekiwana przez mieszkańców dzielnicy Książęce, inwestycja będzie realizowana przez Powiat Skarżyski przy współudziale finansowym Gminy Skarżysko-Kamienna. Umowa z wykonawcą budowy chodnika została podpisana w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej przez Zarząd Dróg Powiatowych przy udziale przedstawicieli Zarządu Powiatu Skarżyskiego – starosty Artura Berusa, wicestarosty Anny Leżańskiej i członków – Tadeusza Bałchanowskiego i Katarzyny Bilskiej.

    

Długo oczekiwane zadanie. Cieszymy się, że możemy podpisać umowę, bo to było też zobowiązanie władz powiatu do tego, aby tą inwestycję rozpocząć. Wartość zadania powyżej miliona złotych. Wspólnie w tym zadaniu partycypujemy z Gminą Skarżysko-Kamienna w kosztach inwestycji. Dziękuję w tym miejscu Radzie Miasta za tą partycypację. Umowa przewiduje budowę wjazdów do posesji wraz z budową chodnika na odcinku 900 m. – mówi starosta Artur Berus.  

Projekt zagospodarowania drogi przewiduje wykonanie następującego zakresu robót:

  • wykonanie niezbędnych robót ziemnych (wykopy) – koryto pod chodnik,
  • konstrukcja chodnika,
  • wykonanie nawierzchni chodnika z kostki betonowej na podsypce cementowo-piaskowej  
  • wykonanie 10 cm podbudowy tłuczniowej.

- Chodnik o szerokości 1,50 m będzie odsunięty od krawędzi jezdni o 50 cm. Odwodnienie chodnika nastąpi powierzchniowo poprzez nadanie regularnych spadków poprzecznych i podłużnych. Wody opadowe z jezdni zostaną odprowadzone do wpustów ulicznych włączonych do umocnionego rowu - wyjaśnia Tadeusz Bałchanowski, członek zarządu odpowiedzialny za drogi w powiecie.

Wartość inwestycji wynosi 1 119 668,04 zł.

Zadanie wykona, wybrana w drodze przetargu, firma AMB Błaszczyk Sp. z o.o. z Krajna Pierwszego.  


reklama


przekazanie podpisanej umowy na budowę chodnika

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media