fbpx

Polecamy

Władze powiatu skarżyskiego wspierają muzyczne pasje uczniów Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Skarżysku-Kamiennej

Uczniowie z Koła Muzycznego DiscoRAP działającego w ramach Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Skarżysku-Kamiennej otrzymali od władz powiatu skarżyskiego nowy laptop do nauki muzyki. Laptop ufundowany przez Powiat Skarżyski przekazali młodzieży przedstawiciele Zarządu Powiatu Skarżyskiego - starosta Artur Berus oraz członkowie Katarzyna Bilska i Adam Ciok.

Powiat Skarżyski muzykom też bliski. Deklarowaliśmy, że otrzymacie sprzęt komputerowy po to, żeby służył wam do tworzenia muzyki, dotrzymaliśmy obietnicy i dziś taki sprzęt wam przekazujemy – zwrócił się do uczniów starosta Artur Berus, podkreślając także znaczącą rolę opiekuna Koła Muzycznego DiscoRAP Tomasza Gluzy, który zaraził młodzież pasją do muzyki.  

Każda placówka w naszym powiecie ma swoje perełki. Tym razem naszymi perełkami są młodzi uzdolnieni ludzie, którzy poprzez własną muzykę dostarczają sobie i innym wspaniałych przeżyć. Gratulujemy – pochwaliła działania muzyczne uczniów MOS członek zarządu Katarzyna Bilska.

- Powiat Skarżyski zawsze wspierał młodzież, szczególnie młodzież utalentowaną dlatego ten sprzęt, który ufundowaliśmy  dla MOS-u chcemy, aby wspierał i rozwijał ich pasje i aktywności, w których się realizują. Bardo się cieszymy z tego, że możemy ich wspierać i na pewno będziemy to robić dalej – powiedział Adam Ciok, członek zarządu.  

Za przekazany sprzęt w imieniu uczniów podziękowali uczestnicy Koła Muzycznego DiscoRAP – Natalia, Bartek i Kamil, a w imieniu dyrekcji placówki ZPRW opiekun kola.            

Dziękujemy serdecznie za ten sprzęt. Na pewno ten sprzęt nam się przyda do rozwijania pasji muzycznych uczniów, którzy tworzą, a my wychowawcy staramy się, żeby oni mieli zajęcie. Jest to resocjalizacja przez muzykę, przez muzykoterapię – zaznaczył Tomasz Gluza, podkreślając, że młodzież bierze udział w konkursach i festiwalach muzycznych, gdzie jest wysoko oceniana oraz zdobywa najwyższe lokaty i wyróżnienia.

Mnie muzyka bardzo uspokaja. U mnie jest tak, że gdy jestem zły to wiadomo, że muzyka będzie zła, a jak jestem szczęśliwy to muzyka, którą tworzę też jest szczęśliwa. To zależy od uczuć, jaka będzie moja muzyka. Ale jak jestem zły i napiszę - to wtedy czuję się lepiej, emocje po prostu ze mnie schodzą – mówi Bartek, utalentowany uczestnik Koła Muzycznego DiscoRAP.              

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii działa w strukturach Zespołu Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.


reklama


przekazanie laptopa dla uczniów MOS

PS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media